W finale Capital One Cup Chelsea pokonała na Wembley inną drużynę z Londynu Tottenham 2:0 i po raz piąty w swojej historii sięgnęła po Puchar Ligi Angielskiej.

Pierwszą groźną okazję do zdobycia gola mieli piłkarze Tottenhamu. W 8. minucie Kurt Zouma sfaulował Harry’ego Kane’a przed polem karnym, a z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Christian Eriksen.
Gracze Chelsea próbowali odpowiedzieć, ale ich strzały były niecelne, bądź też blokowali je rywale. W ofensywie groźniejsi byli piłkarze Tottenhamu. W 36. minucie ponownie przed szansą stanął Eriksen. Tym razem Duńczykowi udało się oddać celny strzał, ale było to uderzenie zbyt lekkie i Petr Cech nie dał się zaskoczyć.
Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie na Wembley bramki nie padną, Chelsea strzeliła gola do szatni. Przy linii bocznej boiska Branislav Ivanović został sfaulowany przez Nacera Chadli’ego. Z rzutu wolnego dośrodkował Willian, a w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się John Terry, który otworzył wynik spotkania.
“The Blues” próbowali pójść za ciosem i w doliczonym czasie pierwszej odsłony udało im się jeszcze wywalczyć rzut rożny. Po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa celny strzał głową oddał Gary Cahill, ale piłkę złapał Hugo Lloris. Do przerwy Chelsea – Tottenham 1:0.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęła Chelsea. W 49. minucie strzał przewrotką oddał Cesc Fabregas, ale Lloris obronił to uderzenie.
W 56. minucie spotkania podopieczni Jose Mourinho podwyższyli prowadzenie. Z lewej strony pola karnego Diego Costa dogrywał piłkę do środka, ta odbiła się od Kyle’a Walkera i wpadła do siatki obok zaskoczonego Llorisa.
W kolejnych minutach tempo spotkania nieco spadło. Gracze Tottenhamu próbowali zaatakować, jednak byli kompletnie bezradni. “The Blues” z kolei spokojnie czekali na okazje do kontrataków.
W 87. minucie przed szansą stanął Harry Kane, który wbiegł w pole karne i oddał strzał. Uderzenie w ostatniej chwili zablokował ofiarnie interweniujący Terry.
W końcówce spotkania swoją okazję miał wprowadzony z ławki rezerwowych Roberto Soldado, ale i tym razem nie przyniosła ona zamierzonego efektu. Chelsea pokonała Tottenham 2:0 i wywalczyła Puchar Ligi Angielskiej.

Chelsea FC – Tottenham Hotspur 2:0 (1:0)
Gol 1:0 – 45′ – John Terry
Gol 2:0 – 56′ – Kyle Walker (sam.)