Sporą niespodziankę sprawili dziś piłkarze Korony Kielce w 22. kolejce T-mobile Ekstraklasy wygrywając z walczącą o fotel lidera Jagiellonią Białystok na ich stadionie 1:2. Tym samym zespół gości zgarnia 3 pkt. i jest coraz bliżej upragnionego utrzymania. Wszystkie bramki zdobywane były w drugiej połowie.

Gospodarze przed meczem zapowiadali walkę o pierwsze miejsce. Wystarczyło “tylko” zgarnąć komplet punktów z walczącym o utrzymanie zespołem z Kielc. Pierwszą groźną sytuację przeprowadziła Jagiellonia. Już w 2. minucie strzałem z dystansu Maciej Gajos mógł pokonać stojącego dziś między słupkami bramki Korony- Cerniauskasa. Litwin interweniował niepewnie i do piłki dopadł 18-letni Karol Świderski, lecz jego strzał z bliska trafił w bramkarza gości. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych, żadna ze stron nie była zdecydowana w ofensywnych akcjach. Po przerwie w 53 min. skutecznością zabłysnęli przyjezdni zamieniając dośrodkowanie Kamila Sylwestrzaka na gola. Strzelcem bramki głową był Oliver Kapo. 10 minut po pierwszym golu “Koroniarze” podwyższyli wynik na 0:2. Tym razem po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Golańskiego najlepiej w polu karnym zachował się obrońca Radek Dejmek i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Barana.

Gospodarze zaskoczeni obrotem spraw próbowali za wszelka cenę zdobyć bramkę kontaktową. Udało im się to w 86 min. , gdzie strzelec drugiego gola sfaulował Karola Mackiewicza w polu karnym. ” Jedenastkę” na bramkę zamienił Patryk Tuszyński. Jagiellonii nie starczyło czasu na wyrównanie rezultatu i Korona dość niespodziewanie wygrała 1:2.

Bramki: Kapo 54′, Dejmek 61′,- Tuszyński 86′

Jagiellonia: Krzysztof Baran – Filip Modelski (66. Paweł Sawicki), Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Jonatan Straus – Rafał Grzyb, Michał Pazdan, Karol Świderski (46. Karol Mackiewicz), Maciej Gajos, Nika Dżalamidze (82. Przemysław Mystkowski) – Patryk Tuszyński.

Korona: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Vlastimir Jovanovic, Lukas Klemenz (57. Aleksandrs Fertovs), Luis Carlos, Olivier Kapo, Serhij Pyłypczuk (70. Jacek Kiełb) – Przemysław Trytko.

Sędzia: Szymon Marciniak

Widzów: 13 859