W meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. To pierwsze zwycięstwo mistrza Polski w tym roku.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W 3. minucie Frank Adu Kwame zagrał do Damiana Chmiela, ale ten uderzył nad bramką.
W kolejnych minutach stroną przeważającą była już Legia. W 12. minucie Tomasz Jodłowiec wbiegł w pole karne, podał do niepilnowanego Adama Ryczkowskiego, a ten strzałem przy słupku wyprowadził mistrzów Polski na prowadzenie.
Legia wciąż przeważała, ale mając korzystny wynik nie kwapiła się do agresywniejszych ataków. W 25. minucie piłka ponownie znalazła się w bramce Podbeskidzia, ale Michał Żyro przed strzałem faulował Piotra Tomasika i arbiter gola nie uznał.
W 31. minucie szansę na wyrównanie mieli “Górale”. Na strzał z dystansu zdecydował się Adam Deja, ale piłkę zmierzającą w światło bramki odbił Dusan Kuciak.
Goście poczynali sobie coraz śmielej i kilka minut później oddali kolejny celny strzał. Tym razem uderzał Damian Chmiel. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 52. minucie bramkarz Podbeskidzia Michal Pesković sfaulował w polu karnym wprowadzonego do gry chwilę wcześniej Ondreja Dudę i sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Do piłki podszedł sam poszkodowany i podwyższył prowadzenie legionistów.
Po tej bramce Legia grała już dużo spokojniej. Długo utrzymywała się przy piłce, ale nie zagrażała bramce Podbeskidzia. Przyjezdni byli już z kolei bezradni i wyglądali na pogodzonych z porażką.
W końcówce “Góralom” udało się jednak jeszcze raz zagrozić bramce Legii. Strzał z dystansu oddał Bartosz Śpiączka, a piłkę na rzut rożny sparował Kuciak. Zamiast kontaktowej bramki dla Podbeskidzia, padł jednak trzeci gol dla Legii. Po wykonaniu rzutu rożnego przez gości podopieczni Henninga Berga przeprowadzili kontrę, którą wykończył Orlando Sa. Legia pokonała Podbeskidzie 3:0, przez co wykorzystała potknięcia pozostałych drużyn z czołówki i umocniła się na czele tabeli.

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
Gol 1:0 – 12′ – Adam Ryczkowski
Gol 2:0 – 53′ – Ondrej Duda (k.)
Gol 3:0 – 90+2′ – Orlando Sa