Puchar Króla: Barcelona zwycięża nad Realem Murcia

espnfc.com

W pierwszym spotkaniu Realu Murcii z Barceloną w 1/8 finału Copa Del Rey, rezerwowi zawodnicy dali trzybramkowe zwycięstwo Dumie Katalonii. 0:3 (0:1). Druga połowa była dużo lepsza zarówno w wykonaniu całej drużyny gości, jak i najlepszego zawodnika meczu, Gerarda Deulofeu.

FC Barcelona wyszła na murawę w rezerwowym składzie, co zrozumiałe w starciu z 16. drużyną Segunda B (trzecia liga). To rywale stworzyli jednak najgroźniejszą okazję w pierwszych dziesięciu minutach – dogranie w pole karne i zamieszanie, które na szczęście dla Cilessena nie skończyło się bramką. Aktywni od pierwszego gwizdka byli Lucas Digne oraz Gerard Deulofeu, choć nie przynosiło to wymiernych korzyści. Można się zastanawiać, jakby wyglądało to spotkanie, gdyby sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez obrońcę Murcii. Po rzucie rożnym w 21. minucie znakomitą szansę zmarnował Thomas Vermaelen, debiutujący za kadencji Ernesto Valverde. Ataki Barcy rozbijały się o głęboko cofniętą linię obrony, a rywale w 28. minucie groźnie skontrowali. Fernando Llorente nie wykorzystał znakomitego dogrania po akcji solowej Nadjiba, który belitośnie ograł Vermaelena. Zbyt często Barca pozwalała sobie na straty i musiała prędko wracać do obrony. W końcu w 40. minucie celnie dograł Deulofeu, ale ani oboniona główka Alcacera, ani dobitka Suareza nie znalazła się w siatce. Trzy minuty później, kopia tej samej akcji i były napastnik Valencii zdobywa pierwszą bramkę w tym sezonie. Kibice Dumy Katalonii mogli odetchnąć z ulgą.

O ile do nieskutecznych dryblingów Deulofeu należało mieć zastrzeżenia, to jego popisy w drugiej połowie zasługiwały na pełne uznanie. Jedną z pięknych solowych akcji po okiwaniu trzech rywali, zakończył płaskim strzałem obok bezradnego Alexa Santome. Obudził się też 22- letni napastnik Barcelony B, José Arnáiz. Cztery minuty po trafieniu na 0:2, przyjął zgrabnie piłkę, z gracją oszukał balansem ciała przeciwnika, po czym strzelił nie do obrony. Ten gol zamykał już sprawę tego dwumeczu. Goście nie zamierzali mimo to porzucać marzeń o strzeleniu gola Barcie. Dwie dobre, pewne interwencje zaliczył Jasper Cillesen, na lewej stronie dwoił się i troił pomocnik Murcii, Nadjib Montes.

Barcelona w rezerwowym składzie spokojnie poradziła sobie z niżej notowanym rywalem. Rewanż w ostatnich tygodniach listopada.

24.10.2017 r., 1/8 finału Pucharu Króla, Estadio Nueva Condomina (Murcia)

Real Murcia – FC Barcelona 0:3 (0:1)

Paco Alcacer 44′, Gerard Deulofeu 52′, Jose Arnaiz 56′

Real Murcia: Álex Santomé, Álex Ortiz, Orfila, David Mateos (Armando Ortiz 76′), Juanra, Fernando Llorente (Sanchez 61′), Abel Molinero (Chamorro 61′), Jordan Domínguez, Antonio Escribano, Nadjib Montes, Elady Zorrilla

FC Barcelona:  J. Cillessen, J. Mascherano, T. Vermaelen, L. Digne (Cucurella 83′), Nélson Semedo, Denis Suárez, André Gomes, Carles Aleñà (Sergi Roberto 76′), Deulofeu (Rakitić 76′), Paco Alcácer, José Arnáiz

Żółte kartki: Nadjib Montes

Sędzia: M. Montero