Puchar Gampera dla FC Barcelony

Give Me Sport

W ramach Pucharu Gampera, FC Barcelona pewnie pokonała na Camp Nou Boca Juniors (3:0). Bramki dla Katalończyków zdobyli Malcom, Leo Messi oraz Rafinha.

Duma Katalonii w sobotę rozpocznie sezon La Liga i będzie broniła mistrzowskiego tytułu. FC Barcelonę wzmocniło czterech zawodników – Arthur, Malcom, Arturo Vidal oraz Clement Lenglet. Ostatnim rywalem przed rozpoczęciem sezonu Primera Division była Boca Juniors. Tym samym jest to już szósty udział w Pucharze Gampera argentyńskiego zespołu. 21-letni Malcom sprowadzony z Bordeaux jako pierwszy zdobył bramkę, który mocnym strzałem po ziemi pokonał golkipera. Wynik spotkania w 39. minucie podwyższył Leo Messi, który podcinką nad bramkarzem zamknął nadzieje Argentyńczyków na pozytywny wynik. Natomiast w 67. minucie wynik ustalił rezerwowy Rafinha, który otrzymał świetną piłkę od Luisa Suareza.

(1:0) – Malcom 18′

(2:0) – Leo Messi 39′

(3:0) – Rafinha 67′

FC Barcelona w sobotę na własnym stadionie spotka się z Deportivo Alaves.

15.08.2018, Puchar Gampera, Camp Nou
FC Barcelona – Boca Juniors 3:0 (2:0)
Malcom 18′, Leo Messi 39′, Rafinha 67′

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (Jasper Cillessen 46′) – Sergi Roberto (Nelson Semedo 46′), Gerard Pique (Thomas Vermaelen 46′), Samuel Umtiti (Clement Lenglet 46′), Miranda (Sergio Busquets 65′) – Arturo Vidal (Rafinha 46′), Ivan Rakitić (Arthur 46′), Philippe Coutinho (Ruqui Puig 46′) – Leo Messi (Paco Alcacer 46′), Munir (Ousmane Dembele 65′), Malcom (Luis Suarez 65′)

Boca (I połowa): Andrada – Buffarini, Goltz, Izquierdoz, Olaza – Nandez, Barrios, Reynoso – Villa Cano, Abila, Cardona