Bayern wysoko wygrywa z Hamburgerem SV w sparingu

Goal.com

Hamburger SV przegrał z Bayernem Monachium 1:4 w meczu sparingowym, rozgrywanym na Volksparkstadion. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Khaled Narey, a dla Bawarczyków trafili dwa razy Sandro Wagner i  dwa razy Thomas Müller.

Pierwsi zaatakowali gospodarze. Lewis Holtby wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, mocno uderzył, lecz bramkarz Bayernu świetnie interweniował. Podopieczni Niko Kovača groźnie odpowiedzieli w 16. minucie. Minimalnie obok bramki kopnął Arjen Robben. Następna akcja Hamburgera zakończyła się bramką. Holtby wyłożył do Khaleda Nareya, a ten umieścił futbolówkę pod nogami bramkarza. Podopieczni Christiana Titza długo nie cieszyli się z prowadzenie, bo po upływie kwadransa z rzutu karnego wyrównał Sandro Wagner. Napastnik Bayernu swoje drugie trafienie dołożył pod koniec drugiej połowy, gdy świetnie uderzył piętą. Do przerwy Hamburger SV przegrywał z Bayernem Monachium 1:2.

W pierwszych minutach drugiej połowy prowadzenie podwyższyć mógł Renato Sanches, ale dobrze interweniował Julian Pollersbeck. Później przez większość meczu widzieliśmy jak piłkarze Bayernu wymieniają między sobą podania. Aż do 74. minuty, gdy Maximilian Frantzke dośrodkował w szesnastkę, piłka odbiła się od jednego z obrońców HSV, trafiła pod nogi Thomasa Müllera, a ten uderzył tuż pod poprzeczkę. Reprezentant Niemiec swojego drugiego gola zdobył pod koniec meczu, gdy precyzyjnie strzelił tuż przy słupku i ostatecznie Hamburger SV przegrał z Bayernem Monachium 1:4.