Puchar Francji: Paris Saint-Germain po raz 10!!!

Paris Saint-Germain po raz 10 w historii zwyciężyło w rozgrywkach Pucharu Francji doganiając tym samym w liczbie trofeów ich dzisiejszego przeciwnika Olimpique Marsylii

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony Paryżan. Już w 3.minucie Blaise Matuidi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mogłoby się wydawać że to załamało piłkarzy Marsylii jednak w 12. minucie Florian Thauvin po asyście Isli doprowadził do wyrównania strzałem sprzed pola karnego. Po tak emocjonującym kwadransie drużyny spuściły trochę z tonu jednak wciąż dążyły do strzelenia kolejnych goli. Druga połowa tak jak i pierwsza rozpoczęła się wyśmienicie dla zespołu PSG. W 47. minucie N’Koulou faulował w polu karnym Matuidiego a jedenastkę na gola zamienił Ibrahimović dla którego było to ostatnie spotkanie w barwach tego zespołu. W 57. minucie piłkarze PSG podwyższyli prowadzenie za sprawą Edinsona Cavaniego. W 82. minucie Ibrahimović po raz drugi znalazł drogę do siatki Mandandy. W 87.minucie Michy Batshuayi nieznacznie zmniejszył rozmiary porażki. PSG wygrało 4-2 i zasłużenie odniosło drugie z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach