Puchar Azji: Japonia – Palestyna 4:0, Jordania – Irak 0:1. Faworyci nie zawiedli

Swoje pierwsze spotkania w turnieju rozegrały dziś drużyny występujące w grupie D. Japończycy pewnie pokonali Palestynę 4:0. Palestyńczycy kończyli mecz w dziesiątkę. Bardziej wyrównany był mecz Jordanii z Irakiem. Irakijczycy zdobyli zwycięskiego gola dopiero trzynaście minut przed końcem.

Cztery gole to najniższy wymiar kary dla słabo grających Palestyńczyków. Japonia ze wszystkimi swoimi gwiazdami w składzie nie pozostawiła złudzeń słabszym przeciwnikom. Strzelanie rozpoczął w 8. minucie Endo, który popisał się znakomitym strzałem z dystansu. W 25. minucie strzelał Kagawa, piłka odbiła się od Okazakiego i wpadła do siatki. Gola zapisano temu drugiemu. W doliczonym czasie do pierwszej połowy meczu miał miejsce faul Palestyńczyków we własnym polu karnym. Rzut karny pewnie wykorzystał Honda. Druga połowa to absolutna dominacja i kontrola meczu w wykonaniu reprezentantów kraju „Kwitnącej Wiśni”. Cztery minuty po rozpoczęciu gry po przerwie gola głową zdobył Yoshida. Palestyna od 73. minuty musiała radzić sobie w dziesiątkę, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mahajna.

12.01.2015, godz.8.00 Puchar Azji, grupa D: Japonia – Palestyna 4:0(3:0)

Japonia: –

Palestyna: zolta kartka yellow card Nu’man, Mahajna, Alamour, Al Bahdari, czerwona kartka red card Mahajna ( za drugą żółtą)

Japonia: Kawashima – Sakai, Yoshida, Morishige, Nagatomo – Hasebe – Honda, Kagawa, Endo(58′ Muto), Inui(46′ Kiyotake)Okazaki(80′Toyoda)

Palestyna: Saleh – Al Battat, Mahajna, Al Bahdari, Jaber – Alamour(82′ Abusalah), Youssef(71′ Salhi), Said, Nu’man – Abuhabib, Dhadha(77Salah)

Bardzo wyrównane spotkanie zaprezentowały reprezentacje Jordanii i Iraku. W pierwszej połowie więcej sytuacji strzeleckich mieli Ci pierwsi, mimo iż to Irakijczycy byli więcej czasu w posiadaniu piłki. W drugiej odsłonie mecz jeszcze bardziej przybrał na wartości. Więcej sytuacji strzeleckich miał Irak. Wykorzystał jedną z nich, co pozwoliło im sięgnąć po trzy punkty w tym meczu. W 77. minucie indywidualną akcją popisał się pomocnik Kasim. Minął kilku rywali i oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Jordanii i wpadła do bramki. Jordańczycy starali się odrobić straty, jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Na dodatek od 84. minuty grali w jednego mniej, po tym jak czerwoną kartkę(za drugą żółtą) otrzymał Bani Yaseen.

12.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, grupa D: Jordan – Irak 0:1(0:0)