

Polskie kluby otrzymają pieniądze od UEFA
Cztery polskie kluby - Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław i Piast Gliwice, otrzymają przelewy od europejskiej federacji piłkarskiej za przestrzeganie zasad finansowego fair play. Pieniądze dla tych klubów, pochodzą z kar, które UEFA nałożyła na kluby, które owych zasad nie przestrzegały.
Najwięcej na całej "zabawie" zarobi Legia Warszawa, która otrzyma od UEFA aż 260 tysięcy euro! Lech, Śląsk oraz Piast, czyli pozostali reprezentanci Polski w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014 otrzymają po 31 tysięcy euro.
"Jeśli to miała być jakaś forma rekompensaty za to, że nie gramy w Lidze Mistrzów, to dziękuję bardzo, ale nie jesteśmy usatysfakcjonowani." - skomentował całą sytuację żartobliwie, prezes warszawskiej Legii, Bogusław Leśnodorski.
Kluby ukarane za sezon 2013/2014 to między innymi Manchester City, Paris Saint-Germain, Zenit Sankt Petersburg, Anży Machaczkała czy Rubin Kazań. Co ciekawe, w tym sezonie, podobna kara może czekać Ruch Chorzów, który również nie zrównoważył przychodów oraz wydatków klubowych.
Foto: pilkarskiportal.pl
-
AktualnościZnamy wyjściowe składy na spotkanie Czechy - RPA (18.06.2026)Nowacki / 18 czerwca 2026, 17:10
-


AktualnościMeksyk - Korea Południowa przewidywane składy drużyn | 19.06.2026Nowacki / 18 czerwca 2026, 17:08
-


AktualnościMeksyk - Korea Południowa sędzia. Kto będzie arbitrem spotkania? (19.06.2026)Nowacki / 18 czerwca 2026, 15:14
-


AktualnościMundial 2026: Szwajcaria kontra Bośnia i Hercegowina – starcie decydujące w grupie BNowacki / 18 czerwca 2026, 14:13
-

AktualnościKanada - Katar przewidywane jedenastki na spotkanie | 19.06.2026Nowacki / 18 czerwca 2026, 14:12
-

AktualnościCzechy – Republika Południowej Afryki: obie drużyny szukają pierwszego zwycięstwa w Grupie A Mundialu 2026 w AtlancieNowacki / 18 czerwca 2026, 13:51





































