W ostatnim sobotnim meczu Pucharu Anglii Wolverhampton Wanderers uległo na własnym stadionie Chelsea 0:2. Londyńczycy awansowali tym samym do ćwierćfinału rozgrywek.

Zdecydowanym faworytem tego starcia była oczywiście Chelsea. “Wilków” nie należało jednak lekceważyć. O ich sile przekonał się chociażby Liverpool, który w poprzedniej rundzie FA Cup uległ drużynie Paula Lamberta 1:2.

Początek spotkania mógł być wymarzony dla gospodarzy. W 5. minucie, po błędzie Kurta Zoumy, piłka trafiła pod nogi George’a Saville’a, a po jego strzale londyńczyków od straty gola uratował słupek. Z czasem jednak inicjatywa przeszła na stronę Chelsea. Okazje do zdobycia bramki mieli m.in. Willian i Eden Hazard, ale bardzo dobrze między słupkami bramki gospodarzy spisywał się Carl Ikeme. W pierwszej połowie, pomimo kilku szans z obu stron, gole nie padły.

Po zmianie stron wyraźną przewagę osiągnęli “The Blues”. Na efekty trzeba było czekać do 65. minuty. Wtedy to, po zagraniu Williana, strzałem głową piłkę do siatki skierował Pedro.
Podopieczni Antonio Conte nie oddawali inicjatywy i dążyli do drugiego trafienia, które przypieczętowałoby ich zwycięstwo. Udało się dopiero w 89. minucie. Po akcji N’Golo Kante i Cesca Fabregasa piłka odbiła się od Matta Doherty’ego i trafiła pod nogi Diego Costy, który precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku ustalił wynik spotkania. Chelsea wygrała 2:0 i zameldowała się w ćwierćfinale FA Cup.

Wolverhampton Wanderers – Chelsea FC 0:2 (0:0)
0:1 – 65′ – Pedro Rodriguez
0:2 – 89′ – Diego Costa