Puchacz: Dużo dało, że praktycznie wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji

Lech Poznań

lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski

 – Jesteśmy w grze! Na pewno dużo dało nam to, że praktycznie wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji trenera – przyznał radosny Jakub Moder po wygranej ze Standardem Liege (3:1).

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Europy „Kolejorza” w znakomitym stylu. Duży kamień spadł z serca piłkarzy jaki i sztabu szkoleniowego. – Gdy awansuje się do Ligi Europy, to najważniejsze, żeby te mecze wygrywać. Komplementów za poprzednie spotkania nie brakowało, punktów tak, więc to jest najważniejsze – oprócz tego, że gramy dobrze, to w końcu są także zdobycze. Standard to drużyna rozstawiona, z drugiego koszyka, więc nie można mówić, że to najsłabszy przeciwnik w grupie – oznajmił Filip Bednarek.

 – Oczywiście, każdy z tych trzech rywali charakteryzuje się różnymi silnymi stronami. Belgowie to dobra ekipa, nie można im tego odmówić, widzieliśmy, że potrafią wiele z piłką przy nodze zrobić. Udało się jednak rozbić wyprowadzane przez nich ataki, i super – dodał.

Tymoteusz Puchacz podkreśla, że udało się przejąć kontrolę nad spotkaniem i pochwalił blok obronny. – Jesteśmy w grze! Na pewno dużo dało nam to, że praktycznie wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji trenera. Przede wszystkim jednak warto pamiętać o tym, że zbieramy to doświadczenie, dla niektórych są to pierwsze spotkania w Europie. Zanim jeszcze wybiegliśmy na boisko, byłem przekonany, że nie dość, że wygramy, to będziemy lepiej się prezentować – kończy reprezentant Polski.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

źródło: lechpoznan.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.