PSV Eindhoven w 1/8 finału Ligi Mistrzów !

PSV Eindhoven w spotkaniu 6.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów na własnym obiekcie wygrało 2:1 z CSKA Moskwą.

Dla gospodarzy był to mecz ostatniej szansy, by prześcignąć Manchester United w grupie B. Z kolei przejezdni walczyli o honorowe zakończenie swojej przygody z europejskimi pucharami.

Początkowe fazy tego pojedynku raczej nie napawały entuzjazmem, bo obu ekipom brakowało pomysłu na grę. Na pierwsze zagrożenie pod jakąkolwiek bramką czekaliśmy do 36.minuty, kiedy to szczęścia z rzutu wolnego spróbował Tosić, ale jego uderzenie wybornie odbił Zoet.

Szkoleniowcy w przerwie musieli dotrzeć do swoich zawodników, bo czasu na odmienienie swojego losu był coraz mniej. Kilkanaście minut po wznowieniu gry na bramkę strzelał Bouma, jednak futbolówka po tej próbie minęła zamierzony cel. Na kwadrans przed końcem nieroztropnym zachowaniem we własnym polu karnym popisał się Guardado, który podciął rywala. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna, a mianowicie – rzut karny. Do jedenastki podszedł Ignashevich i pewnym zagraniem w prawy sektor bramki doprowadził do zmiany wyniku. Za wcześniejsze przewinienie żółtą kartkę otrzymał winowajca tej sytuacji. Do notesu sędziego również trafił Luuk de Jong. Ostatnio wspomniany gracz dwie minuty później ucieszył swoich kibiców, ponieważ kapitalnie wykorzystał podanie Hendrixa. Po tych zdarzeniach podopieczni Cocu ruszyli do zmasowanych ataków. Wynikiem tych starań okazał się gol w 86.minucie, bo wtedy do siatki trafił Propper. Ogromną pracę wykonał Bergwijn, doskonale obsługując kolegę dokładnym podaniem. Arbiter dorzucił dwie minuty do podstawowego czasu, lecz ten dorobek czasowy okazał się zbyt mały, by wynik uległ zmianie.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu PSV awansowało do 1/8 finału Ligi Mistrzów, detronizując Manchester United, który uległ Wolfsburgowi (3:2).

PSV Eindhoven 2:1 CSKA Moskwa

Strzelcy:

0:1 Ignashevich (76′)

1:1 de Jong (78′)

2:1 Propper (86′)

Żółte kartki: Pereiro (66′), Guardado (75′), de Jong (75′), Bruma (83′) – Wernbloom (37′), Nababkin (56′), Cauna (77′)

Sędzia główny: Fernandez Borbalan

Skład gospodarzy:  Zoet – Isimat-Mirin, Bruma, Moreno, Brenet – D. Pröpper, Hendrix, Guardado – Pereiro (84. Bergwijn), L. de Jong , Locadia

Skład gości: Akinfiejew – Nababkin, A. Bieriezuckij, Ignaszewicz, Cauņa – Natkho, Wernbloom – Z. Tošić, A. Musa, Dzagojew – Doumbia