Getty Images

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt zdemolował szwedzkie Malmo 8:0. Tym samym Real wyrównał rekord najwyższego zwycięstwa w tych rozgrywkach i awansował do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie.

Tego wieczora na Santiago Bernabeu piłkarze gospodarzy chcieli zapomnieć o ostatnich nie powodzeniach i zdecydowanie przypieczętować awans do fazy pucharowej. Szwedzi zaś wierzyli w korzystny rezultat i trzecie miejsce w grupie. Jednak o swoich marzeniach goście musieli szybko zapomnieć za sprawą Karima Benzemy. Najpierw w 12 minucie Francuz dobił z najbliższej odległości strzał Isco i otworzył wynik meczu, zaś w 24 minucie podwyższał prowadzenie Królewskich na 2:0. Później błyszczał już kandydat do zdobycia złotej piłki – w 39 minucie Ronaldo mocnym strzałem z rzutu wolnego trafił na 3:0. Tuż po zmianie stron Portugalczyk zdobył kolejną bramkę. To jednak nie koniec jego popisów. Odpowiednio w 50 i 59 minucie Cristiano Ronaldo trafiał do siatki Malmo i zrobiło się 6:0. W 70 minucie dał o sobie znać sprowadzony w lato przez Real Mateo Kovacic aplikując rywalom siódmą bramkę. Na zakończenie kanonady rywali dobił Benzema. Francuski napastnik w 74 minucie skompletował hattricka. Do końca meczu piłkarze z Madrytu już do bramki nie trafili, a piłkarze ze Szwecji marzyli jedynie o końcowym gwizdku.

Po tak okazałym zwycięstwie Real zapewnił sobie wygranie grupy. Ponadto Królewscy wyrównali rekord wysokości wygranej w Lidze Mistrzów, po raz pierwszy w tych rozgrywkach dwóch piłkarzy jednego zespołu trafiło hattricka w tym samym meczu. Na uwagę zasługuje też fakt iż Cristiano Ronaldo zdobył rekordową ilość 11. bramek w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a w całej historii ma już 88. bramek.