Na inaugurację Ligue 1 Paryżanie skromnie pokonali OSC Lille 1-0. PSG musiało sobie radzić bez kontuzjowanego Ibrahimovicia i sprowadzonego za 63 mln euro Angela di Marii.

Skromnie bo skromnie ale wygrali, bez swojej gwiazdy i nowego nabytku pokonali Lille 1-0. Jedyną bramkę strzelił Lucas Moura w 57. minucie.

Jak można było się spodziewać ekipa prowadzona przez Herve Renarda była nastawiona na kontry. Pierwsza połowa nie obfitowała w bramki a głównym wydarzeniem była czerwona kartka dla Adriena Rabiota. Żadna z ekip nie potrafiła wykreować “setek”. PSG starało się wybić Lille z rytmu przetrzymując piłkę w środku pola. Z bardzo dobrej strony pokazali się Blaise Matuidi i Lucas Moura. Także w ekipie ze Stade Pierre-Mauroy można wyróżnić Sofiane Boufala.

W drugiej połowie padła bramka. Moura rozegrał świetną akcję z Cavanim i Matuidim i w 57. minucie strzelił, pokonując bezradnego Enyeamę. Lille miało jeszcze szansę ale nie wykorzystało rzutu wolnego po zagraniu ręką Mendesa. Paryżanie mieli szansę na podwyższenie po akcji Augustina na czystą pozycję wyszedł Cavani ale huknął prosto w poprzeczkę. Do końca meczu wynik się nie zmienił.