Pierwsza kolejka Ligue 1 już za nami

Mamy za sobą 1. kolejkę Ligue 1! Jak można było się spodziewać PSG zdobyło swoje pierwsze trzy punkty, pokonując Lille. Również w swoim pierwszym meczu  AS Monaco pokonało na wyjeździe Nice. Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Za taką można uznać porażkę Bordeaux z Stade Reims czy wygraną beniaminka Angers z Montpellier 2:0.

W inauguracyjnym meczu Ligue 1, Lille podejmowało na własnym stadionie Mistrza Paris Saint Germain. Mecz zakończył się bez niespodzianek wygraną Paryżan. Spotkanie rozpoczęło się od ofensywnej gry obydwu jedenastek. Wydawało się, że szczęście jest po stronie gospodarzy, kiedy to w 28′ Adrien Rabio dostał drygą żółtą a w efekcie czerwoną kartkę. Lille nie potrafiło jednak stworzyć żadnej akcji, która zakończyła by się bramką. Niemoc gospodarzy, grając w dziesiątkę wykorzystało PSG w 57 minucie, kiedy to Lucas Moura umieścił piłkę w bramce Lille. Mecz zakończył się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem PSG.

Niespodzianką zakończył się mecz beniaminka Angers SCO, który w wyjazdowym meczu pokonał Montpellier 2:0. Pierwszą bramkę dla gości już w 4 minucie zdobył  Abdoul Camara. Do końca pierwszej połowy wynik meczy już się nie zmienił. Po przerwie w 79 minucie wynik spotkania ustalił Gilles Sunu strzelając drygą bramkę dla Beniaminka. Dzięki wygranej Angers SCO jest pierwszym liderem Ligue 1.

Gdyby spotkanie OGC Nice z AS Monaco zakończyło się po pierwszej połowie mielibyśmy kolejną niespodziankę. Bowiem już w 7 minucie wypożyczony z Monaco do Nice, Germain zdobył bramkę dla gospodarzy. Wynik meczu do końca pierwszej połowy już się nie zmienił. Po przerwie na boisku dzieliło i rządziło Monaco.  W 57′ dla klubu  z Księstwa bramkę zdobył Silva. Jedenaście minut później Monaco prowadziło już jedną bramką po golu Kurzawy. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Po 1. kolejce liderem Ligue 1 jest Angers, które jako jedyne w inauguracyjnej kolejce strzeliło dwie bramki żadnej nie tracąc.