Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Mecz Portugalii z Polską będzie dla Jerzego Brzeczka ostatnim sprawdzianem przed marcowymi eliminacjami do mistrzostw europy 2020 jak również pożegnalnym w premierowej edycji Ligi Narodów w najwyższej dywizji.

Między słupkami wystąpi Wojciech Szczęsny, który jest mocnym punktem również w Juventusie Turyn. Z kolei na środku defensywy powinni wystąpić Jan Bednarek oraz Thiago Cionek, który zastąpi Marcina Kamińskiego, który był jedynie tłem w pojedynku z Czechami.

Po bokach obrony znajdzie się miejsce dla Tomasza Kędziory oraz Bartosza Bereszyńskiego. Jerzy Brzeczek prawdopodobnie w przyszłym roku na lewej obronie postawi na Macieja Rybusa, lecz ten musi dojść do pełnej sprawności po licznych urazach.

Przed nimi wystąpi dwójka defensywnych pomocników – Grzegorz Krychowiak oraz Mateusz Klich. Pomocnik Leeds United w czwartkowej potyczce towarzyskiej był bliski zdobycia gola, ale należy przyznać, iż jako jeden z nielicznych nie zawiódł.

Na skrzydłach od pierwszej minuty wyjdą Kamil Grosicki, który wrócił do składu Hull City i niedługo powinien wrócić dobry “TurboGrosik”. Z prawej strony pomocy atakować będzie Przemysław Frankowski. Skrzydłowy mógł zaliczyć asystę w starciu z Czechami, ale Robert Lewandowski z powodu słabej jakości murawy nie był wstanie wepchnąć piłki do siatki.

Wysuniętym napastnikiem będzie Arkadiusz Milik, który zastąpi nieobecnego z powodu kontuzji kolana Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie szansę powinien otrzymać najskuteczniejszy strzelec Serie A – Krzysztof Piątek.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski na Portugalię:

Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Thiago Cionek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Kamil Grosicki – Piotr Zieliński – Arkadiusz Milik


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.