Przez wpisy na Twitterze nie zagrał w Barcelonie, teraz idzie do Granady

Eurosport

Przed dwoma tygodniami w mediach zawrzało po zwolnieniu Sergiego Guardioli. Młody zawodnik podpisał wówczas kontrakt z Barceloną B, lecz zaledwie po siedmiu godzinach został wyrzucony z klubu z powodu nieodpowiednich wpisów na Twitterze opublikowanych przez napastnika w 2013 roku. 24-latek został jednak przyjęty przez włodarzy Granady, o czym sektor prasowy zespołu z Andaluzji poinformował w piątek.

Ostatnie tygodnie ubiegłego roku nie były szczęśliwe dla Sergiego Guardioli, który przekonał się jak bardzo powinien był uważać na to, co zamieszcza na portalach społecznościowych. Potencjalnie niezbyt atrakcyjnym transferem zainteresowały się światowe media sportowe, gdy okazało się, że snajper przed kilkoma laty obrażał “Blaugranę”, Lionela Messiego oraz całą Katalonię w postach na Twitterze. “J…ć Barcę i cały region”, “Hala Madrid”, “Nigdy nie wystawiłbym Messiego w składzie mojego zespołu, bo on tylko obniżyłby jego wartość” – to jedne z najciekawszych komentarzy, jakie znajdowały się na nieaktualnym już koncie 24-latka.

sin-ttulo-2-1451333546108

źródło: sport.es

Próbując wybrnąć z ciężkiej dla siebie sytuacji Guardiola tłumaczył się, iż nie miał pojęcia o istnieniu tego profilu, co jednak na nic się zdało. Kataloński klub szybko zareagował na kontrowersyjne wpisy i rozwiązał umowę z 24-latkiem. Jego epizod związany z rezerwami Barcelony trwał zaledwie siedem godzin i trzynaście minut.

Tweety 24-latka nie uraziły jednak całego piłkarskiego środowiska w Hiszpanii, przez co młody napastnik nie miał problemów ze znalezieniem nowego klubu. Zespołem, który sięgnął po Guardiolę jest Granada, której dziennikarze na oficjalnej stronie internetowej poinformowali o podpisaniu umowy przez zawodnika. 24-latek będzie występować w zespole rezerw. W obwieszczeniu można przeczytać, iż “działacze Granady są zadowoleni z zakontraktowania piłkarza i wierzą w to, że będzie on przyszłością drużyny B”.

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x