Przerwa reprezentacyjna: Salah strzela cztery gole. Węgry zapewniły sobie awans na EURO 2024

Mohamed Salah

Mohamed Salah strzelił cztery gole dla Egiptu pomagając swojej reprezentacji wygrać 6-0 z Dżibuti.

Piłkarze Liverpoolu są w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Faraonowie rozpoczęli kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2026 w zwycięskim stylu, a Salah stał się najlepszym strzelcem Egiptu w historii eliminacji (15 goli).

W Europie Dominik Szoboszlai zanotował asystę dla Węgier w dramatycznym remisie 2-2 z Bułgarią. Remis zapewnił reprezentacji Dominika awans na EURO 2024.

W międzyczasie Diogo Jota wystąpił w reprezentacji Portugalii, która już zakwalifikowała się do Euro 2024. Atakujący Liverpoolu zaliczył asystę w meczu przeciwko Liechtensteinowi na Rheinpark Stadion.

Wataru Endo przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Drużyna z kraju kwitnącej wiśni wygrała u siebie z Mjanmą 5:0 w drugiej rundzie kwalifikacji AFC do Mistrzostw Świata.

Luke Chambers znalazł się w składzie reprezentacji Anglii Elite League (U-20), która przegrała towarzyski mecz z Włochami.

Wreszcie, w środę Calum Scanlon rozegrał pełny mecz, gdy Anglia U-19 pokonała Rumunię 6-0.