Przegrany pierwszy krok Frankowskiego

mls

Chicago Fire z Przemysławem Frankowskim w składzie przegrało z Los Angeles Galaxy 1:2 w meczu pierwszej kolejki MLS. Polak rozegrał całe spotkanie.

Po przenosinach Frankowskiego do USA wielu zastanawiało się, czy były gracz Jagiellonii Białystok odnajdzie się w nowym otoczeniu. Jak się okazuje, Polak w nowym klubie już w pierwszym meczu wyszedł w podstawowym składzie. Frankowski rozegrał pełne 90 minut, ale nie pomógł swojej drużynie. Chicago Fire przegrało na inaugurację MLS z Los Angeles Galaxy 1:2. Skrzydłowy Reprezentacji Polski rozegrał dobre spotkanie. Był aktywny i już w pierwszym meczu na amerykańskich boiskach mógł wpisać się na listę strzelców. W drugiej połowie Frankowski zaliczył strzał w słupek i był blisko asysty, jednak po akcji prawym skrzydłem dograł minimalnie niedokładnie do wbiegającego partnera, przez co piłka nie wpadła do siatki. Bramki w tym meczu strzelali: Sapong dla Chicago i Steres i Ibrahimović dla Galaxy.