Probierz: Chcę zadedykować trofeum naszym kibicom

Michał Probierz, Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Cracovia do swojej gabloty dołożyła Superpuchar Polski po zwycięstwie z Legią Warszawa. – Chcę zadedykować trofeum naszym kibicom – stwierdził Michał Probierz.

Sam mecz mocno rozczarował, obie drużyny nie kwapiły się do ataków, gra była rwana i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej 100 proc. skutecznością popisali się piłkarze z Krakowa, którzy zgarnęli w kilka miesięcy drugi puchar. Zaczęliśmy spotkanie starając się utrzymać przy piłce. Wiedzieliśmy, że Legia ruszy na nas od samego początku, bo po odpadnięciu z pucharów miała długi okres na przygotowanie się do tego meczu – skomentował opiekun “Pasów”, cytowany przez klubowy portal – “cracovia.pl”.

– Chcieliśmy być groźni od początku, zaczęliśmy nieźle grać, ale byliśmy dość nieskuteczni. Zbyt dużo podań było niedokładnych. Po trzydziestej minucie Legia mocno przejęła inicjatywę, pachniało bramką. Przegrywaliśmy dużo piłek w środku, ale w przerwie to zniwelowaliśmy – dodał.

Z czasem mecz się wyrównał. Oba zespoły postawiły wszystko na jedną kartę, bywało bardzo groźnie. Mogę tylko pogratulować zespołowi, bo w takim składzie graliśmy ze sobą po raz pierwszy. Musieliśmy wykonać wiele roszad – ocenił Probierz.

Zmiennicy dali radę pokonać mistrzów Polski, a trzeba uznać, że warunki nie były wygórowane. Szkoleniowiec zadedykował Superpuchar Polski kibicom wspierającym Cracovię. – Szkoda, że póki co nie zdobyliśmy medalu w lidze, ale musimy nadrobić stracone punkty. Zapewniam, że gdy wszyscy się wyleczą, będziemy mieli bardzo silną kadrę – zakończył.

źródło: cracovia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *