Probierz: Bardzo cenię Waldemara Fornalika

Michał Probierz, Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Piast zdobył mistrza, a Waldemar Fornalik stworzył tam jeden z bardziej stabilnych zespołów w lidze. Kilku zawodników jednak stamtąd odeszło. Drużyna, która była tam tworzona, trochę się zmieniła – zauważa Michał Probierz. 

W poniedziałkowe popołudnie, na zakończenie ósmej kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia podejmie przy Kałuży mistrza Polski – Piast Gliwice. Do treningów z całym zespołem “Pasów” powrócił Michal Siplak i będzie brany pod uwagę przez Michała Probierza. Michal Siplak jest gotowy do gry. Mamy drobne kontuzje, ale mamy nadzieję, że sztab medyczny postawi zawodników na nogi – mówi trener. Gorzej sytuacja wygląda z Rubio, który został zaatakowany przez zapalenie opon mózgowych, w związku z czym Hiszpana nie zobaczymy na boisku w tym roku. Rubio dopiero dzisiaj wychodzi ze szpitala. Jego przerwa na pewno będzie dłuższa. Na pewno do końca grudnia nie będzie brany pod uwagę – chyba, że lekarze dadzą mu taką możliwość – opowiada Probierz.

Bardzo cenię Waldemara Fornalika. Najpierw pracowałem z nim jako zawodnik, później jako asystent. Jest to jeden z lepszych zespołów w lidze pod względem taktycznym. Potrafią się dobrze ustawić. Jeśli chodzi o ich skład, na pewno będzie trudno nam rozszyfrować, w jakim ustawieniu zagrają – tłumaczy szkoleniowiec. Początek poniedziałkowego starcia o godzinie 18:00.

źródło: cracovia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *