Primera Division: Valencia wiceliderem!

Valencia nie zwalnia tempa. “Nietoperze” nie pozostawiła złudzeń Espanyolowi na Estadio de Mestalla, wygrywając 3-1 (1-0), w meczu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Divison.

Dzięki zwycięstwu gospodarze awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli, natomiast goście wciąż znajdują się w strefie spadkowej.

Po kilku minutach wyrównanej walki wynik pojedynku otworzyli gospodarze. Rodrigo przedarł się prawym skrzydłem i dograł sprzed linii końcowej do kompletnie niepilnowanego Pablo Piattiego, który pewnym strzałem z pierwszej piłki zmusił Kiko Casillę do kapitulacji.

“Los Pericos” z pewnością nie zapomną arbitrowi złej decyzji, gdy nie uznał on prawidłowo zdobytej przez nich bramki, zwłaszcza, że w 59. minucie stracili drugą bramkę. Po zamieszaniu piłka trafiła do Daniela Parejo. Pomocnik przedarł się środkiem pola i płaskim strzałem z 20 metrów tuż przy słupku zaskoczył bramkarza przeciwników.

W 73. minucie podopieczni Nuno Santo podwyższyli i tym samy ustanowili wynik tego spotkania. Sofiane Feghouli dograł w pole karne do Paco Alcacera, który wyprzedził obrońcę, dopadł do piłki, ograł bramkarza i wpisał się na listę strzelców.

València CF 3-1 RCD Espanyol
Pablo Piatti 7, Dani Parejo 63, Paco Alcácer 73 – Sergio García 90 (k)

València: 1. Diego Alves – 19. Antonio Barragán, 3. Rúben Vezo, 23. Nicolás Otamendi, 31. José Gayá – 17. Rodrigo (67, 8. Sofiane Feghouli), 18. Javi Fuego, 10. Dani Parejo, 21. André Gomes, 11. Pablo Piatti (82, 22. Carles Gil) – 9. Paco Alcácer (88, 27. Robert Ibañez).

Espanyol: 13. Kiko Casilla – 16. Javi López, 19. Diego Colotto, 22. Álvaro González, 23. Anaitz Arbilla – 8. Christian Stuani (66, 20. Felipe Caicedo), 10. Abraham González (46, 17. Lucas Vázquez), 4. Víctor Sánchez (80, 14. José Cañas), 6. Salva Sevilla, 24. Paco Montañés – 9. Sergio García.

żółte kartki: Barragán – González.
sędziował: Carlos Clos Gómez.
widzów: 38500.