Prezes Pogoni Szczecin: Argumenty Brighton były tutaj twarde, nie widzieli możliwości wypożyczenia do Polski

Kozłowski

twitter.com/_Ekstraklasa

– Po transferze Kacpra Kozłowskiego to Pogoń Szczecin otwiera listę polskich klubów, które wytransferowały zawodnika za najwyższą kwotę – potwierdza Jarosław Mroczek.

Brighton & Hove wykupił Kacpra Kozłowskiego ze Szczecina, a 18-letni reprezentant Polski zostanie wypożyczony do lidera belgijskiej Jupiler Pro League – Royale Union Saint-Gilloise. Wszystko wskazuje, że Kozłowski pobił rekordową kwotę w ekstraklasie. Do tej pory najdroższy był Jakub Moder.

– Zawsze przy tematyce transferowej pojawiają się medialne przecieki dotyczące kwoty transferowej. Raz są one bardziej zbliżone do prawdy, innym razem nie. Tym krokiem chcieliśmy uciąć pewne spekulacje i dać obraz tego, jakiej skali jest to transfer. Ośmiocyfrowa kwota w Euro to oczywiście dalej bardzo szerokie widełki – określił prezes Portowców.

Znamy potencjał Kacpra Kozłowskiego i wiemy, że w przyszłości może być bohaterem jeszcze głośniejszego transferu. Dlatego też chcieliśmy we właściwy sposób zabezpieczyć interesy Pogoni Szczecin i wynegocjowaliśmy procentowy udział przy ewentualnym kolejnym transferze piłkarza – dodał.

Ze względu na potrzeby uzyskania punktów na pracę w Wielkiej Brytanii, pół roku Kacper Kozłowski spędzi w Belgii. – Gdyby przechodził do Bundesligi, zapewne nie byłoby z tym większego problemu. Tylko wówczas kwota transferowa byłaby prawdopodobnie nawet o 40% niższa. Odkąd Wielka Brytania nie jest już w Unii Europejskiej, obowiązuje tam inne prawo związane z pozwoleniami na pracę. Nie będę wchodził w zawiłości tych regulacji. Argumenty Brighton były tutaj twarde, klub nie widział możliwości wypożyczenia zawodnika z powrotem do Polski – oznajmił Mroczek.

Royale Union Saint-Gilloise. Sensacyjny lider, przystanią dla Kacpra Kozłowskiego

źródło: pogonszczecin.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.