Prezes klubu wstrzymuje wypłatę pensji piłkarzom Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Gdańsk prezes Lechii Gdańsk – Paweł Żelem postanowił wstrzymać płatność pensji miesięcznej wszystkim piłkarzom Lechii Gdańsk. Powodem są słabe wyniki zespołu. Jeżeli jutro w meczu zaległym 2.kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Górnikowi Zabrze podopieczni Marcina Kaczmarka nie wygrają spotkania, to plany na przerwę zimową  zostaną zmienione. Zamiast urlopów piłkarze będą musieli zostać w Gdańsku do 20 grudnia.

Ostatnio drużyna z Gdańska nie ma najlepszej passy. W ligowej tabeli zajmują 16. miejsce, do tego ostatnio dwie porażki z rzędu + odpadnięcie z Pucharu Polski. Jednak czy takie zamrożenie pensji piłkarzom jest uzasadnione? Według mnie, nie. Ponieważ i tak trzeba w końcu trzeba zapłacić pieniądze zawodnikom, jeżeli \właściciel klubu zdecyduje się zwlekać ponad dwa miesiące z niepłaceniem pieniędzy,  wtedy zawodnicy będą mogli rozwiązać umowy z winy klubu i po prostu odejść. A to oznacza problemy gdańskiego klubu.

Wydaje się, że przerwa zimowa przyda się Lechii Gdańsk. Kłopoty na boisku, zmiana trenera,  przepychanki z kibicami, zła atmosfera w szatni to pokazuje jakie nastroje panują na dzień dzisiejszy w Gdańsku. A jeszcze w lipcu tego roku Lechia Gdańsk walczyła o awans do Ligi Konferencji Europy. A dziś walczą o utrzymanie w PKO Ekstraklasie, czy uda im się utrzymać? O tym przekonamy się w rundzie wiosennej.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.