Conor Coady: Nie jesteśmy politykami. Postaramy się pomóc tak bardzo, jak tylko możemy

wolves.com

Obrońca reprezentacji Anglii, Conor Coady uważa, że ​​oczekiwanie od piłkarzy wypowiadania się na tematy niezwiązane z piłką nożną nie jest przesadą.

Mistrzostwa świata 2022 rozpoczną się w niedzielę, ale przygotowania zostały zdominowane przez obawy o traktowanie praw człowieka. Katar był krytykowany przede wszystkim za swoje stanowisko w sprawie związków osób tej samej płci i traktowanie migrantów, którzy pracowali przy budowanie m.in stadionów.

– Nie jesteśmy politykami. Patrzymy na Marcusa Rashforda i Raheema Sterlinga i na to, ile zrobili poza boiskiem, pomagając ludziom. Postaramy się pomóc tak bardzo, jak tylko możemy. W ciągu ostatnich kilku lat wykonaliśmy niesamowitą robotę. Jesteśmy w Katarze, aby wygrywać. W ciągu ostatnich lat wykonaliśmy wspaniałą robotę – powiedział Conor Coady.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że sport nie może być upolityczniony. Niektórzy piłkarze zaplanowali pokojowe protesty, w tym Harry Kane i ośmiu innych kapitanów europejskich drużyn będzie nosić opaski „One Love””, aby promować różnorodność i integrację.

– Przybyliśmy do kraju, w którym będziemy szanować zasady i szanować wszystko, co dzieje się w tym miejscu. Wszyscy jesteśmy tutaj w jednym celu, a jest nim gra w piłkę – dodaje piłkarze Evertonu. Anglia wchodzi na mundial po sześciu meczach bez zwycięstwa, co sprawiło, że spadli z Dywizji A Ligi Narodów.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.