Prezes Białej Gwiazdy: Chcielibyśmy bardzo, żeby Wisła była w pierwszej ósemce

wisla.krakow.pl

– Chcielibyśmy bardzo, żeby Wisła była w pierwszej ósemce, co też nie jest łatwe. Mamy świadomość, że w tym momencie liga jest dość mocno wyrównana – stwierdził Dawid Błaszczykowski przy okazji konferencji prasowej.

Prezes “Białej Gwiazdy” na początku podziękował ustępującemu trenerowi, Arturowi Skowronkowi za wykonaną pracę na rzecz klubu. – Wiemy dobrze, że obejmował drużynę w bardzo trudnej sytuacji i zadanie, które było przed nim postawione zostało wykonane. Dziękujemy mu również za całokształt pracy, który został dla nas wykonany, także tutaj z ramienia klubu jeszcze raz wielkie dzięki.

Oczywiście, chcemy przywitać także nowego trenera, który od dzisiaj prowadzi Wisłę Kraków. Jest nim Peter Hyballa. Bardzo nam zależy, byśmy zaczęli w końcu wygrywać i na tym, byśmy mogli cieszyć się z kolejnych sukcesów. Dlatego dobrze, że możemy tutaj wspólnie z trenerem podjąć pracę w celu osiągnięcia większych możliwości rozwoju i sukcesów. Cieszymy się, że od początku trenerowi bardzo zależało na tym, aby podjąć pracę u nas w klubie, by zrobić kolejny krok w rozwoju wspólnie z nami, wprowadzać młodych, podporządkować drużynę pod swoją filozofię gry – dodał.

Dawid Błaszczykowski zdradził, że wśród kandydatów na trenera zespołu z grodu Kraka był jeden Polaków oraz trzech obcokrajowców. – Myślę, że obecny tutaj trener będzie idealnym człowiekiem na tym miejscu, wyzwoli w drużynie ducha zwycięstwa i Wisła będzie szła w kierunku, który został jej wyznaczony. Jak doskonale wiemy, trener ma już dość duże doświadczenie, także na podwórku Bundesligi, bo pracował w wielkich klubach – Borussii Dortmund, Wolfsburgu czy Bayerze Leverkusen. Zbierał doświadczenie także poza granicami swojego kraju – w Holandii – czy w klubie, który już walczył w europejskich pucharach. Dlatego to doświadczenie jest bardzo ważnym elementem – oznajmił.

Przed Peterem Hyballą arcytrudny terminarz, bo po Wielkich Derbach Krakowa czekają go spotkania z Legią oraz Lechem. W czwartek Niemiec poprowadzi trening w Myślenicach. – Z kolei jeśli chodzi o nowe osoby w sztabie, dzisiaj nie chcielibyśmy oficjalnie podawać, jakie dokładnie zmiany nastąpią z racji tego, że negocjacje prowadziliśmy dość długo i skończyły się wczoraj późnym popołudniem. Chcemy najpierw poinformować wszystkich zainteresowanych. Mogę tylko nadmienić, że trener przyprowadzi ze sobą dwie nowe osoby do sztabu – zaznaczył.

źródło: wisla.krakow.pl / własne


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.