Premierowy gol Jarosława Niezgody w MLS (WIDEO)

Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W zeszłym tygodniu, po siedmiu miesiącach pobytu w Portland Timbers, Jarosław Niezgoda w końcu zadebiutował w nowych barwach. W piątek były napastnik Legii Warszawa zdobył swoją premierową bramkę w MLS.

W lutym po Jarosława Niezgodę zgłosił amerykański zespół Portland Timbers i za piłkarza pochodzącego  z Poniatowej zapłacili niespełna cztery miliony euro. Świeża kontuzja, a potem pandemia koronawirusa przedłużyła moment, w którym mógł zadebiutować w Major League Soccer. W końcu przed tygodniem, w zwycięskim meczu z Los Angeles Galaxy (2:1) pojawił się w 80. minucie i zadebiutował w nowych rozgrywkach.

Z kolei w dzisiejszym spotkaniu z Los Angeles FC, Polak wybiegł w wyjściowym składzie i w siódmej minucie otworzył wynik. Otrzymał podanie ze skrzydła od Marvina Lorii, stanął oko w oko z golkiperem i i pewnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. 25-letni Niezgoda został zmieniony w 58. minucie, a piątkowe starcie zakończyło się remisem (2:2). Warto wspomnieć, że były napastnik mistrzów Polski został najskuteczniejszym Polakiem w PKO Ekstraklasie z czternastoma trafieniami na koncie.