Premier League: Wpadka Manchesteru United, zwycięstwo Leeds

źródło: twitter.com/premierleague

W spotkaniach rozpoczynających wtorkową serię spotkań Premier League Fulham zatrzymało na wyjeździe Manchester United, a Leeds pewnie pokonało Southampton.

Manchester United – Fulham 1:1

Zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie zyskali gospodarze. “Czerwone Diabły” były agresywne, bardzo chciały szybko zdobyć bramkę, co udało im się w 15. minucie spotkania. Edinson Cavani otrzymał futbolówkę od Davida De Gei, zobaczył wysuniętego golkipera przeciwników i fantastycznie przelobował go z dystansu. Kolejną sytuację miał Bruno Fernandes, ale czujny był Alfonso Areola. Goście odpowiedziały za sprawą próby Fabio Carvalho, ale De Gea był na posterunku. Po przerwie dwie doskonałe okazje miał Mason Greenwood, ale nie znalazł drogi go siatki Fulham. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i zespół z Craven Cottage strzelił gola wyrównującego. Joe Bryan po fantastycznym dośrodkowaniu niskim uderzeniem nie dał żadnych szans hiszpańskiemu bramkarzowi Manchesteru United.

Southampton – Leeds 0:2

Już w trzeciej minucie widowiska gospodarze mogli wygrywać, jednak Che Adamsa zatrzymał Kike Casilla. Ten sam piłkarz mógł dać prowadzenie swojej ekipie pół godziny później, lecz znowu na posterunku był hiszpański golkiper. W drugiej części meczu, po uderzeniu w słupek z rzutu wolnego Jamesa Ward-Prowse’a, do głosu doszła drużyna Mateusza Klicha. Groźne próby oddawali Stuart Dallas i Ezgjan Alioski, aż w końcu na listę strzelców wpisał się Patrick Bamford. Anglik otrzymał dobre dośrodkowanie i płaskim strzałem nie dał szans Alexowi McCarthy’emu. Wynik na 0:2 ustalił w doliczonym czasie gry Tyler Roberts, który podobnym uderzeniem do kolegi z drużyny pozbawił złudzeń bramkarza “Świętych”.