Premier League: Wolverhampton z trzema punktami na Molineux!

Wolverhampton (Twitter)

7. kolejkę Premier League zainaugurowało ciekawe spotkanie na Molineux. Wolverhampton pokonało Crystal Palace 2:0.

Crystal Palace nieźle zaczęło, w dobrej sytuacji przestrzelił Wilfried Zaha. Jak się okazało, były to ”miłe złego początki”. W 7 minucie, groźny strzał Leander’a Dendoncker’a nieznacznie minął bramkę Vincente Guaity. Chwilę później, hiszpański golkiper “Orłów” fantastycznie obronił uderzenie, na które zdecydował się Daniel Podence.️ W 17 minucie, gol Michy’ego Batshuayi’a nie został uznany, gdyż Martin Atkinson odgwizdał ofsajd.

Potem Wolverhampton ruszyło do ataku i debiutujący w zespole z Molineux, Rayan Ait Nouri otworzył wynik spotkania. W 22 minucie, strzał Nélsona Semedo minął o centymetry bramkę Guaity. Następnie Dendoncker huknął w poprzeczkę – to było kolejne ostrzeżenie dla gości. W 27 minucie, Daniel Podence wykończył koronkową akcję “Wilków” i podwyższył wynik. Ostatni kwadrans tej części gry przyniósł sporną sytuację z ewentualnym rzutem karnym dla Crystal Palace – arbiter słusznie nie zdecydował się podyktować jedenastki. W doliczonym czasie gry, ponownie znakomitą paradą popisał się Guaita.

W pierwszym kwadransie drugiej odsłony, przyjezdni wreszcie zaczęli przyciskać. W 47 minucie, podopieczni Roya Hodgsona oddali pierwszy celny strzał na bramkę Rui’ego Patricio. Potem jeszcze groźny, lecz niecelny strzał oddał Luka Milivojević. Następnie dobre szanse stwarzali sobie gospodarze, ale nie wykorzystywali ich Raúl Jiménez i Daniel Podence. W 84 minucie, Adama Traoré uderzył w środek bramki. Crystal Palace kończyło mecz w osłabieniu – czerwoną kartkę obejrzał Milivojević.

Wolverhampton – Crystal Palace 2:0

18′ Ait Nouri, 27′ Podence

Strzały: 16 – 11
Strzały celne: 5 – 2
Posiadanie piłki: 44% – 56%
Rzuty rożne: 7 – 5
Faule: 13 – 4
Żółte kartki: 0 – 2 (Zaha, van Aanholt)
Czerwone kartki: 0 – 1 (Milivojević)