La Liga: Cadiz wygrywa z Eibarem, Damian Kądzior wszedł z ławki

Na inaugurację 8. kolejki La Ligi Eibar podejmowało u siebie beniaminka z Kadyksu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0, a na listę strzelców wpisali się Alvaro Negredo oraz Salvi Sanchez. 15. minut rozegrał także w barwach gospodarzy Damian Kądzior.

Już od pierwszych chwil piłkarze z Kadysku starali się detronizować akcję Eibaru jeszcze na ich połowie. Niestety ten wariant na dłuższą metę nie przyniósł oczekiwanych efektów, a sami zawodnicy przyjęli taktykę, która w ostatnim czasie daje im zwycięstwa. Jeszcze w czasach ich występów w drugiej lidze Cadiz grało bardzo defensywnie, nie zwracali oni uwagę na posiadanie piłki, byli za to do bólu skuteczni. Teraz jest tak samo, z wyjątkiem, że trener Serwera nieco zmodyfikował system gry. Z ustawienia 4-2-3-1 przeszedł na grę 4-4-2 z dwójką środkowych napastników. Efekty widać przede wszystkim w tabeli, na którym miejscu się utrzymują.

Gospodarzom zależało na tym zwycięstwie, ponieważ w tym sezonie jeszcze ani razu nie pokonali rywala na Ipurua. Motywacja była ogromna, a piłkarze wypowiadali się, że jest to “walka o finał”. Podopieczni Jose Luisa Mendilibara przez większość czasu prowadzili grę, kreowali sobie sytuacje, lecz defensywa gości nie popełniała błędów. Neutralizowali oni niemalże wszystkie podania, zagrania, a strzały oddawane z dystansu były niecelne. Doskonałą okazję na gola miał Takashi Inui, ale jego uderzenie głową wybronił Ledesma.

Niedługo później Cadiz przeprowadziło dwie szybkie akcje, które zakończyły się trafieniami. W 36. minucie piłkę w środku pola stracił Papa Kouli Diop, a jego koledzy pognali na bramkę Dmitrovicia. Alfonso Espino posłał wrzutkę do Alvaro Negredo, a ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Sytuacja ta była o tyle kontrowersyjna, ponieważ gospodarze domagali się odgwizdania przewinienia w samym zalążku tej akcji, a więc przy odbiorze od Diopa. Ich zdaniem Senegalczyk był faulowany, a Mateu Lahoz nie zdecydował się na sprawdzenie tego z pomocą VAR-u. Zaledwie trzy minuty później goście znów wykorzystali błąd w środku pola, a autorem drugiego trafienia został Salvi Sanchez. Pomocnik znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, a następnie płaskim strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie. Przed przerwą szansę na gola kontaktowego mieli gracze gospodarzy, lecz jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie goście strzelili kolejnego gola, lecz tym razem sędzia liniowy podniósł chorągiewkę na znak spalonego. Eibar miało olbrzymie szczęście i natychmiast przystąpiło do szturmu na pole karne Ledesmy. Mendlilibar w przerwie dokonał kilka korekt, wprowadził drugiego napastnika, a także wzmocnił środek pola pod kątem lepszego rozegrania. Niestety nie przynosiło to efektów na dłuższą metę z uwagi na… dobrze grającą defensywę gości. W 75. minucie na placu gry pojawił się Damian Kądzior, który musiał pokazać się z jak najlepszej strony w oczach trenera. Reprezentant Polski zajął miejsce Kevina Rodriguesa na prawej stronie i już kilka chwil po wejściu posłał kilka wrzutek w pole karne. Polak wykonywał także rzuty rożne, a piłki bite przez niego były ze sporą precyzją. Rusznikarze do ostatnich chwil walczyli o swoje, lecz ostatecznie nie dali rady. Tym samym jest to kolejne spotkanie bez zwycięstwa na swoim stadionie.