Premier League: Wolverhampton pewnie wygrywa na Bramall Lane

W meczu 1. kolejki Premier League Sheffield United przegrało z Wolverhampton Wanderers 0:2.

Pierwsza kolejka Premier League dobiega końca, w przedostatnim spotkaniu tej kolejki Sheffield United podejmowało u siebie Wolverhampton Wanderers. Celem gospodarzy na ten sezon jest znalezienie się w pierwszej dziesiątce. Znacznie ambitniejsze cele mają goście, Wilki chcą wskoczyć do top4 i awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Goście już w 3. minucie stworzyli sobie pierwszą okazję i od razu udało im się wyjść na prowadzenie. Daniel Podence dośrodkował w pole karne, tam z pierwszej piłki strzelił Raúl Jiménez i pokonał Aarona Ramsdale’a. Chwilę później było już 0:2, Pedro Neto posłał futbolówkę z rzutu rożnego, a głową do siatki skierował ją Romain Saïss. Szansę na podwyższenie prowadzenia i zdobycie drugiej bramki miał Jiménez, Meksykanin zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz minimalnie się pomylił. W 38. minucie bramce Wolverhampton wreszcie zagrozili gospodarze, Oliver Norwood dośrodkował z rzutu rożnego, w polu karnym główkował Oliver McBurnie, ale Rui Patrício pewnie chwycił futbolówkę. Do przerwy Wilki pewnie prowadziły na Bramall Lane 2:0.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do ataku, by spróbować odrobić straty, w 51. minucie John Fleck trafił w słupek. Chwilę późnej prowadzenie gości mógł podwyższyć Saïss, lecz strzelił tuż obok bramki. Marokańczyk wyrastał na najbardziej aktywnego gracza tego spotkania i gdyby był bardziej skuteczny, to spokojnie mógłby ustrzelić hattricka, po jego kolejnym uderzeniu świetnie interweniował Aaron Ramsdale. Swojego gola mógł strzelić też Adama Traoré, który zdecydował się na próbę z dystansu, ale minimalnie się pomylił. W końcówce spotkania jeszcze obok bramki główkował John Egan i ostatecznie na Bramall Lane utrzymał się wynik z pierwszej połowy.

Wolverhampton w pełni zasłużenie wygrał to spotkanie, podopieczni Nuno Espírito Santo mieli kontrolę nad spotkaniem praktycznie przez cały czas. Gospodarze dziś wyglądali jak drużyna dwie klasy gorsza i lekki zryw na początku drugiej połowy tego nie zmienił.