Premier League: Watford remisuje na własne życzenie

Watford w inauguracyjnym meczu 6. kolejki Premier League zremisował z Fuhlam 1:1 (0:1).

Gospodarze mieli sporo szczęścia, że Watford był mocno nieskuteczny w pierwszej połowie. Andre Gray mógł schodzić do szatni z dubletem. Po przerwie Fuhlam poprawiło swoją grę i zdołało doprowadzić do wyrównania.

Najmniejszy wymiar kary

Watford do przerwy był stroną przeważającą i powinien strzelić więcej niż jedną bramkę. Defensywa Fuhlam pozwalała piłkarzom Javiego Gracii na zdecydowanie za dużo swobody, a co gorsza gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć na częste oraz pomysłowe ataki rywali. Ponadto niewiele brakowało, by obrońca gospodarzy Fosu – Mensah dostał czerwoną kartkę za brutalny wślizg w nogi Troya Deeney’a.  Fuhlam, które szukało okazji w ataku pozycyjnym zagroziło bramce rywala tylko raz. W 12. minucie po udanym kontrataku Luciano Vietto przegrał pojedynek z Forsterem, a dobitka okazała się niecelna.

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Andre Gray. Will Hughes dość szczęśliwie mimo towarzystwa dwóch obrońców utrzymał się przy piłce na skraju pola karnego i przytomnie odegrał do napastnika, który stanął sam na sam z bramkarzem. Anglik w 17. minucie ponownie miał przed sobą tylko Bettinelliego, ale bramkarzowi udało się przenieść piłkę nad poprzeczką. Kilka minut wcześniej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kabasele uciekł spod opieki Alfiemu Mawsonowi (stoper rozgrywał bardzo słabe spotkanie) i będąc w idealnej sytuacji uderzył główką… w Sessegnona stojącego na linii bramkowej. W samej końcówce po zgraniu głową Deeney’a, Roberto Pereyra miał kolejną szansę, ale piłka przeleciała obok słupka.

Cierpliwość lidera

Od około 60. minuty gra Fuhlam poprawiła się, niezłą akcję przeprowadził duet Vietto – Mitrović, ale wówczas jeszcze Watford zdołał się wybronić. Jednocześnie obrońcy nie dopuszczali już tak często przeciwników we własne pole karne. Jednak można było odnieść wrażenie, że Watford “wystrzelał się” do przerwy. Poza zbyt słabym uderzeniem Gray’a i akcji indywidualnej Deeney’a goście nie pokazali w drugiej połowie nic szczególnego.

Aleksandar Mitrović miał wszelkie prawo narzekać na kolegów z drużyny, którzy długo nie potrafili stworzyć mu klarownej sytuacji do strzelenia piątego gola w sezonie. Doczekał się dobrego zagrania dopiero w 78. minucie. Jaanmat pozwolił Vietto wbiec ze skrzydła w kierunku pola karnego, Argentyńczyk dostrzegł czekającego w polu karnym Mitrovicia, dla którego uwolnienie się od Kabasele i wykończenie akcji było czystą formalnością. Tym samym Mitrović został liderem klasyfikacji strzelców razem z Edenem Hazardem. W ostatnich 32 występach dla klubu oraz reprezentacji Serb strzelił 28 goli.  Po zdobyciu wyrównującej bramki oba zespoły wydawały się nie mieć ani pomysłu, ani ochoty, by spróbować sięgnąć po trzy punkty i mecz zakończył się remisem.