Prawdziwy pogrom! Deportivo Alaves z trzema punktami

mundodeportivo.com

W ramach piątej kolejki La Liga Rayo Vallecano podejmowało u siebie Deportivo Alaves. Górą okazali się być goście, którzy do bramki rywali wpakowali piłkę pięciokrotnie, tracąc tylko jedną bramkę.

Pierwsza bramka padła w 8. minucie meczu, a strzelcem został Ximo Navarro, który precyzyjnym strzałem przy lewym słupku pokonał bramkarza Rayo. Gospodarze wyrównali w 30. minucie spotkania. Raul De Tomas znalazł się tam gdzie powinien i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Oglądający ten mecz na ilość bramek nie mogli narzekać, bowiem już 4. minuty później Deportivo za sprawą Ibai’a po raz drugi w tym meczu wyszło na prowadzenie. Na domiar złego dla kibiców gospodarzy chwilę później czerwoną kartką ukarany został zawodnik Rayo, Abdoulaye Ba. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i to Deportivo do szatni schodziło z uśmiechem na twarzy.

Druga odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza, ofensywna gra i wiele prób zdobycia kolejnej bramki. W 56. minucie wynik na tablicy wskazywał już 3:1 dla Deportivo. Jonathan Calleri zapakował trzecią bramkę strzelając z bliska w prawe okienko bramki. Kolejny gol padł w 77. minucie, zawodnik gości Ibai strzałem z pola karnego zdobył swoje drugie trafienie w dzisiejszym meczu i tym samym przypieczętował zwycięstwo Deportivo. Przysłowiowy “gwóźdź do trumny” wbił w doliczonym czasie gry Burgui, który minął przeciwników jak tyczki i świetnym strzałem pokonał Alberto Garcię.

22.09.2018r., 5. kolejka La Liga, Campo de Futbol de Vallecas, Widzów: 12 011.

Rayo Vallecano – Deportivo Alaves 1:5 (1:2)

Bramki: De Tomas 30′ – Navarro 8′, Ibai 34′, Calleri 56′, Ibai 77′, Alviz 90+5′