Premier League: W “Teatrze Marzeń” spektakl jednego aktora – Liverpoolu!

Miały być emocje, a skończyło się.. pogromem. Liverpool wygrał z Manchesterem United aż 5:0!

Wielkie Derby Anglii, bez względu na formę tych dwóch klubów, elektryzują kibiców na całym świecie. Jednak to, co wydarzyło się na Old Trafford przerosło oczekiwania wszystkich i trudno racjonalnie wytłumaczyć wynik spotkania..

A zaczęło się od fenomenalnej akcji zespołowej Liverpoolu w 5′ minucie. Salah podał do Naby’ego Keity a ten pokonał sprytnym strzałem golkipera United. Po ośmiu minutach “The Reds” wyszli na dwubramkowe prowadzenie dzięki trafieniu Diogo Joty. Tuż przed przerwą na listę strzelców postanowił wpisać się Mohamed Salah.. I to dwukrotnie. Już w drugiej połowie Egipcjanin mógł fetować hat-tricka po kolejnej świetnej akcji podopiecznych Jurgena Kloppa. Trzy minuty później Cristiano Ronaldo pokonał Alissona, ale po interwencji VARu okazało się, że Portugalczyk był na spalonym. VAR musiał interweniować także w 60′ minucie. Wprowadzony w drugiej połowie Paul Pogba wszedł bezpardonowo dwoma wyprostowanymi nogami w piszczele Naby’ego Keity. Początkowo dostał za to żółtą kartkę, ale sędzia zmienił swoją decyzję na czerwoną kartkę. Po tymże zdarzeniu tempo gry znacznie spowolniło i od tego momentu było to świetne widowisko dla koneserów taktyki Goście praktycznie na każdym polu ukazywali swoją dominację a podopieczni Solskjaera nie mieli nic do gadania. Liverpool gromi Manchester!

24 października 2021 roku, 9. kolejka rozgrywek Premier League, Old Trafford (Manchester)

Manchester United – Liverpool 0:5

Keita 5′, Jota 13′, Salah 38′, 45+5′, 50′

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – Greenwood (Pogba 46′), Fernandes (Cavani 62′), Rashford (Dalot 62′) – Ronaldo

Liverpool: Alisson – Robertson, van Dijk, Konate, Alexander-Arnold – Milner (Jones 27′), Henderson, Keita (Oxlade-Chamberlain 64′) – Jota, Firmino (Mane 76′), Salah

Żółte kartki: Shaw 41′, Ronaldo 45+2′, Fred 45+3′, Fernandes 46′, Maguire 55′, Wan-Bissaka 86′

Czerwone kartki: Pogba 60′

Sędzia: Anthony Taylor