Premier League: W Londynie długo wiało nudą

Harry Kane

Premier League

Tottenham pokonał Brighton 2:1 w meczu otwierającym 19. kolejkę w Premier League. Mimo, że zobaczyliśmy trzy bramki, to dość długo trzeba było czekać na rozkręcenie się spotkania na Wembley.

Boxing Day to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez fanów angielskiego futbolu. Tegoroczny maraton rozpoczęła konfrontacja Tottenhamu Hotspur z Brighton&Hove Albion. Dość długo czekaliśmy na pierwszą, ciekawszą sytuację w tym meczu. W 24. minucie Harry Kane dostał dobre podanie ze środka pola i pokonał golkipera rywali. Angielski napastnik był jednak na spalonym. Nieco później niespodziewanie goście wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego Pascal Groß zagrał do Adama Webstera, a ten uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Tottenham w pierwszej połowie był mocno niemrawy. Najwidoczniej instrukcje Jose Mourinho pobudziły “Koguty” w drugiej części gry. Najpierw, strzelając na raty Kane trafił w 53. minucie na 1:1. Potem w 72. minucie Dele Alli dał prowadzenie, po świetnej akcji. Ze środka jeden z zawodników zagrał na skrzydło do Serge Auriera. Ten odegrał do Alliego z bocznej linii i Anglik znakomitym strzałem ustalił wynik.

Tottenham odwrócił zatem losy meczu i zdołał zwyciężyć.