Premier League: Udany debiut Mourinho!

W sobotnie popołudnie debiut w roli szkoleniowca Tottenhamu zaliczył Jose Mourinho. Po świetnym spotkaniu Spurs pokonali West Ham 3:2.

Mecz mógł rozpocząć się od szybkiej bramki w wykonaniu Harrego Kane’a, jednak sędzia asystent podniósł w czwartej minucie spotkania chorągiewkę informując, że przy golu 26-latka był spalony.

W 36. minucie Heung-Min Son otrzymał dobre podanie od Dele Allego. Koreańczyk wykonał zwód, ominął obrońcę West Hamu i wykończył akcję strzałem w prawy róg bramki. Bramkarz Młotów – Roberto Jimenez był bez szans.

Kilka minut później, a mianowicie w 43. minucie spotkania po dośrodkowaniu Sona do piłki dopadł Lucas Moura. Brazylijczyk uderzeniem bez przyjęcia wpakował piłkę do siatki Młotów.

twitter.com/SpursOfficial

Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Kogutów. Goście w pierwszej części gry prezentowali się o wiele lepiej na tle West Hamu.

Na drugą połowę Tottenham wyszedł w takim samym zestawieniu, jednak w szeregach West Hamu doszło do jednej korekty. Na boisku zameldował się Michail Antonio. Cztery minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę meczu, Harry Kane po dośrodkowaniu piłki przez Serge’a Aurier’a wpakował piłkę do siatki Młotów. Anglik znalazł się niepostrzeżenie w polu karnym i za pomocą strzału z głowy pokonał Roberto Jimeneza.

W 73. minucie Michail Antonio  przedostał się przez linię obrony Tottenhamu i pewnie pokonał Paulo Gazzanigę. 27 letni bramkarz Kogutów był bez szans w tej sytuacji.

W 88. minucie bramkę strzelił Declan Rice, jednak sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Kibice Młotów byli w euforii, jednak tylko przez chwilę, ponieważ gol został anulowany. Kilka minut później bramkę do siatki Spurs wbił Angelo Ogbonna. Włoch uderzył piłkę bez przyjęcia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał Paulo Gazzanigę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 dla gości, którzy byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi. Jest to pierwsze zwycięstwo Spurs na wyjeździe od długiego czasu.

Olympic Stadium (Londyn) 23.11.2019, godz. 13:30

West Ham United – Tottenham Hotspur 2:3

73′ Antonio, 90+7′ Ogbonna – 36′ Son, 43′ Lucas, 49′ Kane

Żółte kartki: 11′ Diop, 40′ Fredericks, 87′ Snodgrass – 70′ Davies, 87′ Kane

West Ham United: Roberto, Fredericks, Diop (64′ Sanchez), Ogbonna, Cresswell, Rice, Noble (c), Snodgrass, Felipe Anderson (47′ Michail Antonio), Yarmolenko (56′ Fornals), Haller

Tottenham Hotspur: Gazzaniga, Aurier, Alderweireld, Sanchez, Davies (75′ Rose), Dier, Winks, Son, Alli (79′ Eriksen), Moura (83′ Sissoko), Kane (c)