PKO Ekstraklasa: Korona Kielce wychodzi ze strefy spadkowej

Korona Kielce stadion

Suzuki Arena (Stadion Korona Kielce ) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu szesnastej kolejki PKO Ekstraklasy, Korona Kielce na Suzuki Arenie bez problemów ograła Raków Częstochowa (3:0).

Już w czwartej minucie Mateusz Spychała dośrodkował piłkę w pole karne, tam ją przedłużył Uros Djuranović, a tor lotu piłki zmienił jeszcze Kamil Piątkowski, który ostatecznie pokonał własnego bramkarza. W 24. minucie w polu karnym gości faulowany był Marcin Cebula przez Emira Azemovicia i arbiter nie miał żadnych wątpliwości, by podyktować rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adnan Kovacević i pewnym strzałem pokonał Jakuba Szumskiego. W końcówce wynik ustalił rezerwowy Erik Pacinda, który miał szczęście, że piłka odbiła się od jednego z obrońców beniaminka.