twitter.com/BurnleyOfficial

W drugim niedzielnym meczu siódmej kolejki Premier League Everton uległ na własnym stadionie Burnley 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 21. minucie Jeff Hendrick.

Od pierwszego gwizdka arbitra do ataku rzucili się gospodarze. Już w 6. minucie groźny strzał na bramkę Burnley oddał Gylfi Sigurðsson, ale świetnie interweniował Nick Pope. Chwilę później po uderzeniu głową Morgana Schneiderlina piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się niespodziewanie po dwudziestu minutach. Pierwsza akcja piłkarzy Burnley przyniosła im prowadzenie. Po dośrodkowaniu Stephena Warda piłkę w siatce umieścił Jeff Hendrick.
Po stracie gola podopieczni Ronalda Koemana zaatakowali jeszcze mocniej. Razili jednak nieskutecznością i pomimo oddania ośmiu strzałów w pierwszej połowie, wynik się nie zmienił i zawodnicy schodzili do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Burnley.

Po zmianie stron obraz gry pozostawał podobny. W dalszym ciągu inicjatywa leżała po stronie Evertonu, ale niewiele z niej wynikało. Strzały na bramkę oddawali m.in. Sigurðsson, Oumar Niasse i Dominic Calvert-Lewin, ale ich uderzenia były niecelne. Lekarstwem na nieskuteczność “The Toffies” miało być pojawienie się na boisku Wayne’a Rooneya w 63. minucie. Doświadczony Anglik nie poprawił jednak stylu Evertonu. Gospodarze oddali łącznie aż 23 strzały, ale żaden z nich nie znalazł drogi do siatki i mecz zakończył się zwycięstwem Burnley.