Premier League: Tragifarsa w wykonaniu West Hamu. Duży krok wstecz w walce o Ligę Mistrzów

Chronicle Live

Ten mecz to był istny rollercoaster. Sytuacja odwracała się raz za razem, ale ostatecznie to Newcastle wychodzi z tego spotkania zwycięsko.

Młoty od początku źle weszły w to spotkanie. Nie potrafili stwarzać sytuacji czy choćby dłużej utrzymać się przy piłce. Wyraźną przewagę miały Sroki, ale z początku na gole się to nie przekładało. Te przyszły dopiero, gdy West Ham zaczął popełniać absolutnie tragiczne błędy w defensywie. Pierwsza stracona bramka była zresztą swoistym wielbłądem. Złe ustawienie defensywy, idiotyczny faul Craiga Dawsona, który zobaczył za niego drugą żółtą kartkę, a akcji i tak nie zatrzymał to nie koniec. Wisienką na torcie tej tragifarsy była interwencja Issy Diopa, który chcąc pomóc Łukaszowi Fabiańskiemu stracił kontrolę nad piłką, a ta wpadła do jego własnej bramki. Rajd Saint-Maximina opłacił się zatem i to bardzo.

Drugi gol był zresztą nie mniej niewiarygodny, a padł niestety przez katastrofalny błąd polskiego bramkarza. Fabiański wyszedł do piłki, złapał ją, ale po chwili wypuścił z rąk po lekkim zderzeniu z Diopem. Ta spadła pod nogi Joelintona, a piłkarz Newcastle wpakował ją do siatki.  Młoty zeszły zatem na przerwę z dwubramkową stratą na własne życzenie, a do tego musieli grać 11 na 10. Mimo to, po przerwie ruszyli do walki i udało im się nawet wyrównać. Wpierw przy asyście Jarroda Bowena bramkę kontaktował zdobył rehabilitujący się nieco Diop. Gol na 2:2 padł zaś po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką. Jedenastkę wykonał Jesse Lingard trafiając do bramki od słupka.

Na nic jednak graczom Moyesa zdał sie ten comeback, gdyż chwilę później było już 3:2 dla gospodarzy. Pierwszy napór jeszcze zatrzymali, choć ledwie. Piłkę z linii bramkowej wybijał Ben Johnson. Strzału po rożnym nie zatrzymał już jednak nikt i Willock, który minutę wcześniej wszedł na murawę, już cieszył się z jakże ważnej bramki. Sroki zrobiły zatem ogromny krok w kierunku spokojnego utrzymania, Młoty zaś mając w perspektywie mecz z Chelsea w następnej kolejce, znacząco oddaliły się od najlepszej czwórki.

Newcastle 3 : 2 West Ham United

36′ Diop (s.), 41′ Joelinton, 82′ Willock – 73′ Diop, 80′ Lingard (k.),