Premier League: Szaleństwo i grad goli na Stamford Bridge!

twitter.com/ChelseaFC

Chelsea na Stamford Bridge w ramach piątej kolejki Premier League walczyła o punkty z Southampton. Mecz zakończył się remisem 3:3!

Goście dość odważnie podeszli do tego spotkania, a przy tak grającej w ostatnim czasie Chelsea nie mogło to skończyć się inaczej. Przede wszystkim swoje pierwsze trafienia w końcu zanotował Timo Werner. W 15. minucie wykorzystał podanie od Bena Chilwella, a następnie swoją dynamiką i sprytem ograł stoperów i posłał piłkę obok bezradnego Alexa McCarthy’a. Niedługo później Niemiec podwyższył prowadzenie, a pomógł mu w tym Jan Bednarek! Polak chcąc opanować górną piłkę przeliczył swoje siły, a Werner bez skrupułów zabrał mu piłkę i wpakował do siatki. Przed przerwą jednak gola kontaktowego zdobył Dany Ings, który pokazał, że nic tu jeszcze nie jest rozstrzygnięte.

Po zmianie stron gospodarze byli nieco słabsi co postanowili wykorzystać goście. W 57. minucie Che Adams doprowadził do wyrównania, ale jego koledzy długo się nie cieszyli z takie rezultatu. Zaledwie dwie minuty później Timo Werner otrzymał świetne podanie z głębi pola, a następnie zagrał piłkę do Kai’a Havertza, który umieścił ją w siatce. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla do ostatniej sekundy walczyli o punkt i ten cel udało im się zrealizować. W doliczonym czasie Jannik Vestergaard świetnie odnalazł się w polu karnym po stałym fragmencie i udanie pokonał Kepę.