La Liga: Celta bezradna w starciu z Atletico Madryt

Drugie spotkanie szóstej kolejki La Ligi miało miejsce na Estadio Balaidos, gdzie Celta podejmowała Atletico. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a na listę strzelców wpisali się Luis Suarez oraz Yannic Carrasco.

Oscar Garcia w ostatnim czasie mocno rotował składem z uwagi na braki kadrowe. Jednak żadne z ustawień na dłuższą metę nie przyniosło korzystnego rezultatu. Celta prezentowała się przez większość czasu mizernie, słabo, nie miała pomysłu, a gra w defensywie była wręcz katastrofą. Dziś było podobnie z wyjątkiem 15. minut w pierwszej połowie, kiedy zagrali naprawdę świetnie.

Trener postanowił wyjść z ustawieniem na trzech obrońców oraz dwójką wahadłowych. Na prawej stronie debiutował dziś młody, 20-letni Sergio Carreira, który na przestrzeni czasu miał jedną kapitalną okazję na gola. Niestety fakt, że miał dużo miejsca i czasu nie sprawiły, że piłka zatrzepotała w siatce, zawodnik źle przymierzył, a futbolówka tylko obiła obramowanie. Ta próba była jednak reakcją podyktowaną odrabianiem strat, ponieważ już w 6. minucie gry Manu Sanchez – także debiutujący w La Liga – w kapitalny sposób ograł stoperów Celty, a piłkę w siatce umieścił Luis Suarez.

Gospodarze na wszelkie sposoby próbowali odrobić tę stratę, a niemalże w każdej akcji ofensywnej brał udział Iago Aspas. Swój dzień jednak miał Jan Oblak, który nie dał się pokonać ani razu. Po zmianie stron gra nie uległa poprawie. Celta, która wcześniej miała chęci grała po prostu nijako, ale i Atletico nie świeciło formą. Wydawało się więc, że w klasycznym dla siebie stylu dowiozą ten wynik do końca. Podczas próby gry na czas Joao Felix oddał znakomity strzał, po którym piłka tylko obiła obramowanie bramki. Z dobitką zdążył jednak Yannic Carrasco i bez większych problemów pokonał bramkarza.

Atletico już w najbliższą środę zmierzy się z Bayernem Monachium w ramach Ligi Mistrzów, a następnie czeka ich przeprawa z Betisem. Z kolei Celta o ligowe punkty powalczy z Levante.