Premier League: Szaleńcza pogoń Chelsea za WBA

Tammy Abraham

Na pewno lepszego startu sezonu oczekiwali fani Chelsea. Podopieczni Franka Lamparda tym razem zremisowali z West Bromwich Albion i mają cztery punkty po trzech meczach.

Raczej mało kto spodziewał się, że WBA po 25 minutach będzie prowadzić 2:0. A tak było po trafieniach Calluma Robinsona. Chelsea szukało odpowiedzi, ale… to gospodarze podwyższyli wynik na 3:0. Tym razem za sprawą Kyle’a Bartleya.

“The Blues” wyszli na drugą połowę mocno podrażnieni. Najpierw znakomicie przymierzył z dystansu Mason Mount. Całkowicie zaskoczył bramkarza rywali, który nie ruszył się do piłki. Kontaktowego gola po składnej akcji strzelił Callum Hudson-Odoi. Przyjezdni długo nacierali, ale remis wywalczyli w doliczonym czasie gry. Tammy Abraham dobijał uderzenie jednego z kolegów. Po weryfikacji VAR sędzia uznał bramkę.

Tym samym West Bromwich nadal jest bez wygranej w sezonie 2020/21 Premier League. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło Kamila Grosickiego. W następnej serii gier WBA podejmą Burnley. Natomiast Chelsea u siebie zagra z Southampton.

3. kolejka Premier League

West Bromwich Albion – Chelsea 3:3 (3:0)

4′ Robinson (Matheus Pereira), 25′ Robinson, 28′ Bartley (Furlong) – 55′ Mount (Azpilicueta), 70′ Hudson-Odoi (Havertz), 90+3′ T. Abraham

West Bromwich Albion: Sam Johnstone – Darnell Furlong, Semi Ajayi, Kyle Bartley, Dara O’Shea, Conor Townsend – Matheus Pereira (90+1′ Sam Field), Jake Livermore, Romaine Sawyers, Grady Diangana (74′ Matt Phillips) – Callum Robinson (66′ Hal Robson-Kanu).

Chelsea FC: Wilfredo Caballero – Reece James, Andreas Christensen, Thiago Silva (73′ Olivier Giroud), Marcos Alonso (46′ Cesar Azpilicueta) – N’Golo Kante, Mateo Kovacić (46′ Callum Hudson-Odoi), Kai Havertz, Mason Mount – Timo Werner, Tammy Abraham.

Żółte kartki: Darnell Furlong (West Bromwich Albion) oraz Andreas Christensen, Reece James, Marcos Alonso (Chelsea FC).