Premier League: Świetny mecz beniaminka, Arsenal na deskach

W meczu 1. kolejki Premier League Brentford pokonał Arsenal 2:0. Gole dla zwycięzców strzelili Sergi Canos i Christian Nørgaard.

Dziś rozpoczął się sezon 2021/22 Premier League. W meczu inauguracyjnym Brentford podejmował u siebie Arsenal. Mimo, że w kadrze Kanonierów nie było kilku kluczowych graczy, to nadal byli oni faworytem.

Pierwsza dogodna okazja miała miejsce w 12. minucie. Ivan Toney podał prostopadle do Bryan Mbeumo, ten strzelił z pierwszej piłki, lecz trafił tylko w słupek. Chwilę później już nic nie uchroniło Kanonierów przed stratą gola. Ethan Pinncok podał do Sergiego Canosa, ten łatwo ograł defensora Arsenalu i mocnym uderzeniem pokonał Bernda Leno. Podopieczni Mikela Artety próbowali odpowiedzieć za sprawą Folarina Baloguna. Młody napastnik dwukrotnie próbował pokonać bramkarza gospodarzy jednak dwukrotnie minimalnie chybił. Do przerwy wynik już się nie zmienił i beniaminek schodził do szatni z minimalnym prowadzeniem.

Arsenal od początku drugiej połowy rzucił się do ataku i już w 51. minucie miał sytuację bramkową. Emile Smith Rowe popędził w stronę pola karnego, uderzył na bramkę Brentford, lecz David Raya wykazał się kapitalną interwencją. No i później znowu widzieliśmy Kanonierów w ślimaczym tempie, bez pomysłu i z kolejnym błędem w obronie, który zakończył się golem. Z autu wrzucił Kristoffer Ajer, żaden z defensorów gości nie wybił futbolówki a do bramki skierował ją Christian Nørgaard. The Gunners nie potrafili już odpowiedzieć w żaden sposób, a dokładniej to pogodzili się już z porażką. I rzeczywiście ta porażka nadeszła. Ostatecznie gol Nørgaarda ustalił wynik meczu i beniaminek mógł świętować wygraną.

Brentford zaskoczył dziś piłkarską publikę. Mało kto się spodziewał dziś wygranej beniaminka, a co dopiero dwiema bramkami. Pytanie jest tylko takie czy to Pszczoły były takie dobre, czy Arsenal taki słaby? Fani Kanonierów muszą mieć duże obawy przed kolejnymi meczami, bo następnym rywalem będzie Chelsea, a w 3. kolejce Manchester City.