skysports.com

W pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki Premier League Bournemouth przegrał na własnym stadionie z Southampton 1:3. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Artur Boruc.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie ze względu na wyrównany poziom, jaki oba zespoły prezentują w tym sezonie. Zarówno Bournemouth, jak i Southampton zgromadzili do tej pory po 21 punktów i zajmują odpowiednio dziesiąte i dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Już w 6. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Po dośrodkowaniu Jacka Wilshere’a celnym strzałem głową wynik otworzył Nathan Ake.
Kilka minut później mogło być 2:0. W dogodnej sytuacji Joshua King uderzył jednak prosto w Frasera Forstera. Niewykorzystana sytuacja bardzo szybko się zemściła. W 14. minucie Jordy Clasie zagrał do Ryana Bertranda, a ten doprowadził do wyrównania.
W kolejnych minutach obie drużyny wciąż stwarzały sobie okazje do zdobycia kolejnych goli. Prowadzenie “Świętym” mógł w 25. minucie dać Nathan Redmond, ale z niewielkiej odległości fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi, przed szansą stanął Callum Wilson, którego strzał obronił jednak Forster. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli goście, którzy po znakomitej zespołowej akcji objęli prowadzenie. Wprowadzony w przerwie Steven Davis posłał piłkę nad Arturem Borucem do Jay’a Rodrigueza, który z bliska skierował piłkę do siatki.
Ten sam zawodnik mógł dziesięć minut później podwyższyć na 3:1. Po minięciu obrońców Bournemouth znalazł się w sytuacji sam na sam z Borucem, ale tym razem polski bramkarz wygrał ten pojedynek.
Strata gola na samym początku drugiej połowy wyraźnie pokrzyżowała szyki gospodarzy, którzy długo nie potrafili się otrząsnąć. Znacznie groźniej atakowali “Święci”, a kolejny tego efekt przyszedł na kilka minut przed końcem meczu. Po zagraniu Nathana Redmonda swojego drugiego gola strzelił Rodriguez, ustalając tym samym wynik spotkania.

AFC Bournemouth – Southampton FC 1:3 (1:1)
1:0 – 6′ – Nathan Ake
1:1 – 14′ – Ryan Bertrand
1:2 – 48′ – Jay Rodriguez
1:3 – 86′ – Jay Rodriguez