Kryzys we Wrocławiu. Arka zwycięża i wskakuje do górnej “8”

W pierwszym, niedzielnym spotkaniu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław przegrał przed własną publicznością z Arką Gdynia (0:2). Bramki dla gości zdobyli Rafał Siemaszko i Michał Marcjanik.

Spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Oglądaliśmy sporo walki w środkowej części boiska, a o końcowym wyniku zadecydował jeden, konkretny zryw zespołu gości. Dwie bramki w ciągu kilku minut ustawiły mecz, pieczętując siódme w tym sezonie zwycięstwo Arki w LOTTO Ekstraklasie. Ekipie Grzegorza Nicińskiego pozwoliło to na awans do górnej ósemki tabeli.

Zupełnie odmienne nastroje panują tym czasem we Wrocławiu, bo dzisiejsza porażka Śląska była już ósmą w tegorocznych rozgrywkach. Co więcej w jedenastu meczach rozgrywanych do tej pory przed własną publicznością, Śląsk zdołał wygrać zaledwie jedno, przy pięciu remisach i takiej samej liczbie porażek. Jest to najgorszy bilans w całej lidze i na pewno spory powód do niezadowolenia. Niewykluczone jest też, że po dzisiejszym spotkaniu z posadą trenera pożegna się Mariusz Rumak, nad którym już od dłuższego czasu wisiały czarne chmury.


Śląsk Wrocław 0:2 Arka Gdynia (0:0)

0:1 57′ Rafał Siemaszko

0:2 60′ Michał Marcjanik

Śląsk Wrocław: Pawełek – Dankowski, Celeban, Dvali, Pawelec – Engels, Kokoszka – Stjepanović, Alvarinho (67′ Mervo), Morioka – Biliński

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak – Vinicius, Kakoko, Łukasiewicz, Wojowski (85′ Błąd) – Hofbauer (78′ Szwoch), Siemaszko (90′ Stolc)

Sędzia główny: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 7314

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *