Premier League: Sheffield United pokonuje Arsenal!

skysports

W ostatnim meczu 9. kolejki Premier League mierzyły się ze sobą Sheffield United oraz Arsenal. Szable nie były gościnne dla Kanonierów.

Przez pierwsze dwa kwadranse spotkania piłka przebywała głównie w środkowej strefie boiska. W ciągu trzydziestu minut mogliśmy tylko zobaczyć jedną groźną okazję, którą zmarnował Nicolas Pepe. Gracz Arsenalu otrzymał doskonałe podanie jednak spudłował z dobrej pozycji. W 30. minucie gospodarze mieli już sześć rzutów rożnych. Jeden z nich został podyktowany właśnie w tej minucie, piłka po dośrodkowaniu trafiła do Jacka O’Connella, który musnął piłkę zmieniając jej tor lotu. Strąconą futbolówkę z bliska w stronę bramki uderzył Lys Mousset. Gospodarze niespodziewanie prowadzili z Kanonierami, którzy potrzebowali przed tym spotkaniem trzech punktów by utrzymać trzecią pozycję. W 46. minucie świetnym strzałem popisał się Granit Xhaka, Szwajcar uderzył piłkę z woleja, jednak doskonałą interwencją popisał się Henderson. Ta parada z pewnością mogłaby konkurować z innymi o interwencję kolejki.

Niespodziewane prowadzenie gospodarzy zostało utrzymane do końca pierwszej połowy.

Unai Emery postanowił zrobić zmianę w przerwie. Z placu gry zszedł Joseph Willock, na jego miejsce wszedł wypożyczony z Realu Madryt Dani Ceballos. 23-letni Hiszpan miał ożywić grę Kanonierów.

W 61. minucie dobrym strzałem postraszył bramkę Arsenalu John Fleck, piłka zmierzała bardzo blisko okienka bramki Bernda Leno, jednak “futbolówka” wylądowała na bocznej siatce.

W drugiej połowie znacznie przeważali goście. Druga część spotkania była znacznie ciekawsza od pierwszej, ponieważ obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Arsenal dobitnie pokazywał chęć wyrównania atakując bez przerwy.  Akcje Kanonierów w drugiej połowie spaliły na panewce za sprawą Daniego Ceballosa, który strzelił wprost w bramkarza w 60. minucie oraz Nicolasa Pepe, który posłał piłkę daleko od słupka. Druga z wymienionych akcji wydarzyła się w okolicach 75. minuty meczu. Mike Dean przedłużył mecz o pięć doliczonych minut, podczas których Szable próbowały przetrzymywać piłkę za wszelką cenę. Ostatni mecz 9. kolejki Premier League zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Arsenal kolejny raz wróci z delegacji bez kompletu punktów, jednak ciekawszym faktem jest to, iż Sheffield po 13. latach wygrywa z Kanonierami.

Bramall Lane (Sheffield) 21.10.2019 godz. 21:00

Sheffield United – Arsenal 1:0

Bramki: 30′ Mousset

Żółte kartki: 15′ Fleck, 35′ Saka, 40′ O’Connell, 66′ McGoldrick, 66′ Guendouzi, 66′ Kolasinac, 77′ Henderson, 87′ Sokratis, 94′ Chambers

Sheffield United: Henderson, Basham, Egan, Fleck, Baldock, Lundstram, Norwood (85′ McBurnie), Osborn, Stevens, McGoldrick (78′ Freeman), Mousset (56′ Sharp)

Arsenal: Leno, Chambers, Sokratis, David Luiz, Kolasinac, Xhaka (69′ Lacazette), Guendouzi, Willock (46′ Ceballos), Pepe (78′ Martinelli), Saka, Aubameyang