W meczu 13. kolejki angielskiej Premier League Liverpool FC pokonał na własnym stadionie Stoke City 1:0. Zwycięską bramkę strzelił w 85. minucie Glen Johnson.

Oba zespoły zajmowały przed tą kolejką sąsiadujące miejsca w tabeli, a dzielił je raptem jeden punkt na korzyść Stoke. Gospodarze przystępowali do tego meczu chcąc przełamać złą passę trzech porażek z rzędu. W pierwszej połowie niewiele jednak byli w stanie zrobić w tym kierunku. Z boiska wiało nudą, a za podsumowanie pierwszych 45 minut niech posłuży fakt, iż kibice zgromadzeni na Anfield nie zobaczyli w tym czasie ani jednego celnego strzału żadnej z drużyn!

W drugiej połowie spotkanie nieco się ożywiło, ale wciąż brakowało okazji do zdobycia gola. Wreszcie, w 85. minucie doczekaliśmy się bramki. Liverpool wyszedł na prowadzenie za sprawą Glena Johnsona. Prowadzenie, którego jak się okazało, “The Reds” nie oddali do końca. Podopieczni Brendana Rodgersa odnieśli tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 października, kiedy to w 8. kolejce pokonali na wyjeździe Queens Park Rangers 3:2.

Liverpool FC – Stoke City 1:0 (0:0)
Gol 1:0 – 85′ – Glen Johnson