Premier League: Przebudzenie Pedro. Chelsea lepsza od Evertonu

Pedro

Pedro miał dzisiaj duży wkład w zwycięstwo Chelsea nad Evertonem na Stamford Bridge. Podopieczni Franka Lamparda pokonali rywali 4:0.

“The Blues” od początku narzucili wysokie tempo i trudne warunki rywalom. Zaowocowało to pierwszym trafieniem już w czternastej minucie. Pedro świetnie zszedł ze skrzydła i odegrał do Masona Mounta wchodzącego w pole karne. Ten jeszcze odwrócił się i od razu zdecydował na pewny, skuteczny strzał. Niedługo później było już 2:0. Olivier Giroud znakomicie podał do Pedro. A Hiszpan nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Everton próbował szukać okazji, ale podopieczni Carlo Ancelottiego mocno nieudolnie rozwiązywali sytuacje podbramkowe.

Gospodarze kontynuowali ofensywę od samego początku drugiej połowy. W 51. minucie Willian dostał dobre podanie od Rossa Barkleya przed polem karnym. Brazylijczyk miał sporo czasu, by celnie przymierzyć i pokonać Jordana Pickforda. Chwilę później po rzucie rożnym to tym razem to Giroud wpakował futbolówkę do siatki.

8.03.2020, godz. 15:00, 29. kolejka Premier League, Stamford Bridge

Chelsea – Everton 4:0 (2:0)

14′ Mount, 21′ Pedro, 51′ Willian, 54′ Giroud

Everton F.C.: Pickford – Sidibé, M. Keane, Holgate, Digne – Bernard (46′ Walcott), A. Gomes, Davies (58′ Kean), Sigurdsson (C) – Calvert-Lewin (76′ Gordon), Richarlison.

Chelsea F.C.: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Rüdiger, Zouma, M. Alonso – Barkley, Gilmour, Mount (60′ R. James) – Pedro, Giroud (86′ Broja), Willian (71′ Anjorin).