Premier League: Problemy Newcastle United z koronawirusem

Newcastle United

źródło: nufcblog.co.uk

Piątkowy mecz pomiędzy Aston Villą i Newcastle United został  przełożony. 

W drużynie prowadzonej przez Steve’a Bruce’a w ostatnich dniach pojawiło się kilka pozytywnych przypadków koronawirusa. Badania, które zostały przeprowadzone w weekend, wykazały rosnącą liczbę zawodników, którzy muszą udać się na przymusową kwarantannę. Jak podano, klub nie chciał zdradzić o kogo dokładnie chodzi i ile tych przypadków wykryto.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

W poprzedniej kolejce Newcastle grało wyjazdowy mecz na stadionie Crystal Palace (wygrana 2-0). Od tego czasu, piłkarze „Srok” nie mieli okazji trenować na własnych obiektach. W środę ma się odbyć kolejna tura testów, która ma pomóc w podjęciu decyzji w kwestii ewentualnego przełożenia meczu Aston Villa – Newcastle. Przepisy Premier League jasno mówią, że mecz można przełożyć wtedy, gdy co najmniej 14 piłkarzy otrzymało pozytywny wynik badań. W klubie znad rzeki Tyne, martwią się tym, że nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, na przygotowanie się do meczu.

Menadżer Newcastle przyznał po spotkaniu z Crystal Palace, że sytuacja nie jest łatwa:

„Oczywiście martwię się nie tylko dobrem zawodników, co jest niezwykle ważne, ale także moich pracowników. Damy z siebie wszystko, ale w tej chwili jest to trudne.”

Od kilku dni wiadomo, że w Anglii na trybuny będą mogli wrócić kibice. Angielski rząd wyznaczył strefy, które mają regulować to, ilu fanów będzie mogło zasiąść na stadionie. Pech Newcastle polega na tym, że akurat oni znajdują się na tak zwanym – trzecim poziomie. Oznaczałoby to, że piłkarze Steve’a Bruce’a i tak musieliby poczekać na grę z kibicami na trybunach. Sam Bruce mówi, że cieszy go pomysł powrotu fanów, ale dziwi go, że na większych stadionach nie może być więcej kibiców.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.