Bednarek: Mieliśmy za sobą trzy porażki, które mocno w nas uderzyły

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

– To był mecz, w którym wiedzieliśmy, że musimy zagrać na zero z tyłu – powiedział Filip Bednarek po wygranej z Lechią Gdańsk w ramach jedenastej kolejki PKO Ekstraklasy.

Niedosyt i rozczarowanie – te słowa najczęściej pojawiały się po ostatnich meczach poznańskiej drużyny. Ale seria niepowodzeń została przerwana, a nawet udało się zachować czyste konto, po raz pierwszy od wrześniowego starcia z Apollonem Nikozja. . – Mieliśmy przekonanie, że przy naszej jakości ofensywnej, z przodu w końcu coś wpadnie i tak właśnie było. Takie zwycięstwa cieszą najbardziej, zwłaszcza w naszej sytuacji, gdy mieliśmy za sobą trzy porażki, które mocno w nas uderzyły – stwierdził golkiper “Kolejorza”. – Pokazaliśmy jednak, że mentalnie jesteśmy mocni i tworzymy zgraną grupę, potrafiącą razem się z tego wszystkiego podnieść – dodał.

Sporo kontrowersji pojawiło się w momencie, gdy piłka o centymetry pozostała w linii bramkowej i gol nie został uznany dla gospodarzy. – Do samego końca mecz toczył się pod obiema bramkami, bo Lechia była dziś do niego dobrze przygotowana. Przejmowaliśmy inicjatywę, kiedy tylko się dało i o ile w pierwszej połowie nie tworzyliśmy wielu dobrych sytuacji, to w drugiej już mieliśmy ich więcej – uważa z kolei Michał Skóraś. – Wtedy spotkanie się otworzyło i widać, że rywale też to poczuli. Nauczka, którą dostaliśmy w ostatnich trzech starciach pozwoliła nam dziś wygrać, podpowiadaliśmy sobie więcej, zachowaliśmy maksymalną koncentrację i to dało nam zwycięstwo – kończy.

źródło: lechpoznan.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *